Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: STAN navrhne odsunutí projednávání manželství pro všechny na září

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 31. května

Name day: Kamila

History: 31. května 1916 došlo k námořní bitvě u Jutska, ojedinělému masivnímu přímému střetnutí německého a britského námořnictva.

Situace na Ukrajině

  • Západní dodávky zbraní Ukrajině pouze prodlužují konflikt, ale nezvrátí ho, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ukrajinské síly podle něj tento měsíc konkrétně přišly o zhruba 16 000 vojáků podobně jako v dubnu.

STAN navrhne odsunutí projednávání manželství pro všechny na září

Hnutí STAN navrhne, aby manželství pro stejnopohlavní páry bylo pevně zařazeno na zářijovou schůzi Poslanecké sněmovny, médiím to včera oznámil předseda hnutí Vít Rakušan. Opoziční hnutí ANO chce návrh zkusit zařadit na aktuální schůzi Sněmovny, což oznámila šéfka klubu Alena Schillerová. 

Vláda se v minulosti vyjádřila k této předloze neutrálně, i když koaliční poslanci nejsou zavázáni podpořit žádnou z těchto iniciativ.

A VÍŠ THO? Manželství pro všechny

by @heyfomo.cz

Odbory zřídily celostátní stávkový výbor, svazy uspořádají své akce v červnu

Odboráři z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) v úterý zřídili celostátní stávkový výbor, který je připraven organizovat celorepublikový protest proti vládnímu balíčku na zlepšení financí. Mezi 26. a 30. červnem budou jednotlivé odborové svazy a organizace pořádat své protestní akce, jak bylo dohodnuto na sněmu ČMKOS. Předseda Josef Středula o tom informoval novináře.

ČMKOS je největší odborovou centrálou v České republice, která zastřešuje 31 svazů s přibližně 270 000 členy. Odboroví předáci nesouhlasí se změnami v DPH snížením platebních sum a obnovením nemocenského pojištění pro zaměstnance. Navrhují svůj vlastní plán s dvanácti kroky na zlepšení státního rozpočtu.

Došlo k přerušení soudního jednání ve věci bývalé novinářky Peterkové. Její příznivci násilně vnikli do soudní síně

Na včerejším odvolacím jednání v Městském soudu v Praze došlo k násilnému útoku příznivců bývalé novinářky Jany Peterkové, při kterém byly vylomeny dveře do soudní síně. Na jednání, které se týkalo kauzy, ve které je Peterková obviněna ze šíření poplašné zprávy, dorazilo mnoho jejích podporovatelů. Justiční stráž a policie musely zasáhnout, přičemž dva muži byli zadrženi. Jeden z nich byl následně odvezen ze soudní budovy za přítomnosti záchranářů. V důsledku incidentu musel odvolací senát přerušit jednání.

Odvolací jednání začalo bez účasti Jany Peterkové, ovšem poté, co dorazila, začali příznivci z venku tlouci na dveře, které nakonec vylomili. Její podporovatelé, včetně aktivisty Pavla Zítka, na chodbě skandovali hesla o gestapu a fašistickém státě.

Tweet of the day:

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.