Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Soud uznal obžalovanou Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Kuciaka

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 20. května

Name day: Zbyšek

History: 20. května 2018 vyhrál prezidentské volby ve Venezuele dosavadní socialistický prezident Nicolás Maduro.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinští obránci převzali iniciativu a během čtvrtka dosáhli v útočných operacích v okolí Bachmutu na východě země takticky významných úspěchů. Ve své poslední analýze to napsal americký Institut pro studium války (ISW). 

Írán popravil tři muže, kteří se účastnili protivládních demonstrací

Írán včera ráno popravil tři muže odsouzené k trestu smrti za podíl na úmrtí příslušníků pořádkových sil během podzimních protestů, které vyvolala smrt mladé ženy po zadržení policií. Muži byli odsouzeni za „válku proti Bohu“ při protestu v městě Isfahán ve středu země. Podle agentury AFP o tom informovala íránská agentura Mizán, která přináší zprávy týkající se justice.

Ubita kvůli hidžábu. Íránem zmítají protesty kvůli smrti Mahsi Amini

@yanhoechka

Soud uznal obžalovanou Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Kuciaka

Soud první instance na Slovensku v novém líčení uznal obžalovanou Alenu Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Je také vinna z podílu na přípravách nedokonaných vražd někdejšího elitního prokurátora a nynějšího generálního prokurátora Slovenska Maroše Žilinky, jakož i dalšího prokurátora. Během čtení verdiktu to uvedla předsedkyně soudního senátu Specializovaného trestního soudu (STS) Ružena Sabová. Výši uloženého trestu Sabová oznámí na závěr přednášeného rozhodnutí.

STEM/MARK: Lidé chápou potřebu šetřit, s úsporným balíčkem ale 66 % nesouhlasí

Tři čtvrtiny české veřejnosti se shodují v tom, že je třeba šetřit s veřejnými penězi. S celým balíčkem opatření k ozdravení státních financí, který minulý týden představila vláda, ale souhlasí jen necelá desetina lidí a 25 % jen s částí návrhů. Dvě třetiny lidí se zveřejněnou podobou konsolidačního balíčku nesouhlasí. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK, která ho provedla od 15. do 17. května mezi 800 lidmi staršími 18 let.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day