Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Soud přibere znalce k posouzení duševního stavu Babiše mladšího

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 27. září

Name day: Jonáš

History: 27. září 1941 byl zastupujícím říšským protektorem v Čechách a na Moravě jmenován generál SS a policie Reinhard Heydrich, později přezdívaný pražský řezník.

Situace na Ukrajině 

  • Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 000 mužů.
  • Ukrajinské úřady u Izjumu nalezly dvě další hromadná pohřebiště, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru se stanicí CBS. Podle něj jsou v nich uložena těla stovek obětí.

V italských volbách zvítězil krajně pravicový blok, poprvé od dob Mussoliniho

Pravicový blok jasně zvítězil v neděli v italských parlamentních volbách. Favorizovaná aliance si přišla na zhruba 43 % hlasů. Nejsilnějším jednotlivým politickým subjektem se stala postfašistická strana Bratři Itálie, jejíž předsedkyně Meloni bude první ženou v čele italské vlády. Zisk pravicového bloku by měl stačit na to, aby získal většinu ve Sněmovně i Senátu. Strana Bratři Itálie, která ještě před čtyřmi lety přesvědčila jen 4,4 % voličů, si připsala zisk 24,6 % hlasů.

Kazachstán neuzná možnou anexi ukrajinského území k Rusku

Kazachstán, blízký spojenec Moskvy, neuzná možné připojení východoukrajinských oblastí k Rusku. Uvedlo to podle agentury Reuters kazachstánské ministerstvo zahraničí. V oblastech na východě Ukrajiny minulý týden začalo hlasování o jejich připojení k Rusku, které proruské úřady označují za referendum. Hlasování neuznává Ukrajina ani západní státy.

Co se týče konání referend... Kazachstán vychází z principů územní celistvosti států, jejich suverénní rovnosti a mírového soužití,“ řekl mluvčí kazachstánské diplomacie.

Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo 15 lidí, z toho 11 dětí

Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo včera ráno nejméně 15 lidí,včetě dětí. Zřejmě více než 20 dalších osob utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor, tedy kriminální ústředna. Pachatel, sám absolvent této školy, byl vyzbrojen dvěma pistolemi a oblečen do trička s nacistickými symboly. Nyní je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu.

Soud přibere znalce k posouzení duševního stavu Babiše mladšího

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.

Šott zároveň nařídil hlavní líčení na další termín, kromě říjnového týdne tak bude jednání pokračovat i od 19. do 22. prosince. Soudce avizoval, že pokud půjde dokazování podle plánu, mohlo by v prosinci dojít na závěrečné řeči.

Falšování podpisu i výpověď Andreje Babiše mladšího. Začal soud s bývalým premiérem

by @eevelka

Tweet of the day