Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Senát schválil zákaz plastových příborů, talířů nebo brček

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 11. srpna

Name day: Zuzana

History: 10. srpna 2003 nad vojenskými jednotkami v Afghánistánu převzalo kontrolu NATO.

Čína hrozí silou, pokud USA budou bránit sjednocení s Tchaj-wanem

Čína dnes pohrozila použitím síly, pokud Spojené státy budou bránit Pekingu v jeho snaze o sjednocení Tchaj-wanu s pevninskou Čínou tím, že budou podporovat separatisty. Informovala o tom japonská tisková agentura Kjódó s odkazem na takzvanou Bílou knihu, kterou Čína pravidelně věnuje problematice obrany a vztahům s Tchaj-wanem. Peking, který je vnímán jako spojenec Moskvy, navíc dnes označil Američany za hlavní strůjce krize na Ukrajině, uvedla agentura Reuters.

SPOTLIGHT: Evropu zasahuje vlna veder

by @eevelka

V Českém Švýcarsku zbývá dohasit 50 hektarů, drony našly ráno menší ohniska

Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 50 hektarů, původně oheň zasáhl zhruba o 1000 hektarů větší oblast. Počet hasičů u požáru se snížil na 630. Drony s termokamerami dnes ráno objevily několik ohnisek v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Hasiči pracují na jejich uhašení. Ohniska jsou malá a dál se nešíří. Hasiči to dnes uvedli na Twitteru. Požár lesního porostu vypukl před 19 dny.

Tchaj-wan explained: Proč je ostrovní stát předmětem mezinárodního napětí?

by @eevelka

Senát schválil zákaz plastových příborů, talířů nebo brček

Výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček bude v Česku zakázána v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro kterou hlasovalo 49 ze 69 přítomných senátorů, nyní dostane k posouzení prezident. Senátoři také schválili nařízení, podle kterého bude nutné plastové lahve do roku 2025 vyrábět z jedné čtvrtiny z recyklovaného plastu, v roce 2030 až z 30 %.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.