Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Šéfka EK přijede v úterý do ČR, setká se s premiérem a zúčastní konference

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 23. září

Name day: Berta

History: 23. září 1938 byla během tzv. Sudetské krize vyhlášena všeobecná mobilizace československé branné moci.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinské síly podnikly raketový útok na sídlo Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymském poloostrově, uvedl včera na komunikační platformě Telegram gubernátor města Michail Razvožajev. 
  •  Dva lidé zahynuli kvůli poslednímu ruskému ostřelování Chersonské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny. 

Otázku bezpečnostních záruk pro lidi v Karabachu se zatím vyřešit nepodařilo

Lidé v izolovaném Náhorním Karabachu mají hlad a jsou bez elektřiny, vedení neuznané karabašské republiky, kde žijí především Arméni, ale dosáhlo dohody o příjezdu humanitárního konvoje z Arménie, sdělil Reuters poradce karabašského prezidenta David Babajan. Otázka bezpečnostních záruk pro obyvatele nebo amnestie pro tamní bojovníky ale podle něj ještě vyřešená není. Poradce ázerbájdžánského prezidenta pro zahraniční politiku Hikmet Hadžijev Reuters řekl, že Baku chce začlenit Armény žijící v Náhorním Karabachu do Ázerbájdžánu.

Ázerbájdžán pokračuje v útocích na Náhorní Karabach, diskutuje se o příměří

by @dancakoprivova

Izrael je na prahu mírové dohody se Saúdskou Arábií, řekl Netanjahu

Izrael je na prahu uzavření mírové dohody se Saúdskou Arábií, což promění celý Blízký východ. Palestinci ale nesmí mít právo dohody s arabskými státy vetovat. V projevu k Valnému shromáždění OSN to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Kromě otázky normalizace vztahů s Rijádem svou řeč věnoval také kritice Íránu a přínosům a nástrahám umělé inteligence.

Šéfka EK přijede v úterý do ČR, setká se s premiérem a zúčastní se konference

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přijede příští týden do České republiky. V úterý 26. září se v Praze setká s premiérem Petrem Fialou a zúčastní se rovněž konference Green Deal Summit, která se bude věnovat Zelené dohodě, udržitelnosti a energetice. Vyplývá to z informací, které Evropská komise zveřejnila na svých stránkách.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day