Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT:
Šéf íránské justice
hrozí, že bude bez
milosti stíhat
nezahalené ženy

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: neděle, 2. dubna

Name day: Erika

History: 2. dubna 2016 propukly na hranicích mezinárodně neuznané Náhorně-karabašské republiky intenzivní boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými ozbrojenými silami.

Situace na Ukrajině

  •  Spojené státy podle zdrojů agentury Reuters po víkendu, možná už v pondělí, oznámí další vojenskou pomoc pro Ukrajinu v hodnotě kolem 2,6 miliard dolarů (asi 56 miliard korun).

Šéf íránské justice hrozí, že bude bez milosti stíhat nezahalené ženy

Šéf íránské justice Gholámhosejn Mohsen Edžeí pohrozil, že bude bez milosti stíhat ženy s odhalenými vlasy, napsala agentura Reuters s odvoláním na místní média. Reagoval tak na rostoucí počet žen, které se vzpírají povinnému zahalování.

„Odhalování se rovná nepřátelství s (našimi) hodnotami,“ citovalo šéfa íránské justice několik zpravodajských serverů. Ti, „kteří se dopustí takových anomálních činů, budou potrestáni“ a budou „bez milosti stíháni“, dodal, aniž uvedl, co tento trest obnáší.

Íránská školačka byla ubita k smrti za to, že odmítla zpívat prorežimní hymnu

by @kubakohout_

AP: Trump u soudu v New Yorku čelí nejméně jednomu obvinění z těžkého zločinu

Bývalý americký prezident Donald Trump čelí u newyorského soudu nejméně jednomu obvinění ze spáchání těžkého zločinu, uvedla agentura AP s odvoláním na dva nejmenované zdroje obeznámené se situací. Obvinění proti exprezidentovi se týkají falšování účetních záznamů, napsala také AP. Trump, který nyní přebývá na Floridě, se stal prvním trestně stíhaným prezidentem v historii USA. V úterý se dostaví k soudu a bude formálně zatčen, podle serveru Politico je však nepravděpodobné, že bude po dobu stíhání ve vazbě.

Itálie nařídila provozovateli ChatGPT znemožnit v zemi ke službě přístup

Itálie nařídila provozovateli chatovacího robota ChatGPT, aby uživatelům z této země od soboty znemožnil ke službě přístup. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení italského úřadu na ochranu osobních údajů. Americké společnosti OpenAI, která robota provozuje, hrozí v případě neuposlechnutí pokuta. Italské úřady původně plánovaly používání chatovacího robota na italském území pouze omezit.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day