Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Prokurátorka podala kvůli podvodům žalobu na exprezidenta Trumpa a jeho tři děti

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 22. září

Name day: Darina

History: 22. září 1980 Írák napadl Írán a začala válka mezi oběma státy.

Situace na Ukrajině 

  • Spojené státy berou hrozbu Vladimira Putina, že ve válce na Ukrajině použije jaderné zbraně, vážně, uvedl dnes bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. Dodal přitom, že takový krok by měl velmi vážné důsledky.

Ruský prezident Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, začíná okamžitě

Ruský prezident Vladimir Putin včera ráno vyhlásil částečnou mobilizaci. V televizním vystoupení uvedl, že je to na obranu před Západem, který se prý snaží oslabit, rozdělit a zničit Rusko. Mobilizace, která se dotkne ruských občanů v záloze a těch s vojenskou zkušeností, začíná podle něj platit ihned. Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua armáda povolá v rámci mobilizace 300 tisíc rezervistů. Je to první mobilizace v Rusku od druhé světové války, píše agentura Reuters.

Napříč Ruskem se ve městech ve čtvrtek večer konal proti mobilizaci nespočet protestů, ty největší se odehrály v Petrohradě a v Moskvě.

„Jsme ve válce s celým Západem.“ Putin vyhlásil částečnou mobilizaci

by @yanhoechka

Výrobce dodal do ČR vakcíny proti koronaviru upravené na nejnovější variantu

Výrobce Pfizer/BioNTech v úterý do Česka poslal první dodávku vakcíny proti covidu-19 upravenou na nejnovější varianty viru omikron BA.4 a BA.5. Dávek je více než 600 tisíc, stejný počet přijde příští týden. V říjnu ministerstvo očekává dalších 1,5 milionu a v listopadu 2 miliony dávek těchto vakcín.

Zdroj: Profimedia

Lipavský vystoupí na Radě bezpečnosti OSN jako první zástupce ČR po 30 letech

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) bude mít projev i v Radě bezpečnosti (RB) OSN. Zástupce České republiky v RB OSN vystoupí téměř po 30 letech, ústředním tématem projevu bude ruská agrese proti Ukrajině. 

To, že budu vystupovat v Radě bezpečnosti OSN, je velkým úspěchem české diplomacie pod mým vedením. V Radě bezpečnosti vystupuje český zástupce po 30 letech od doby, kdy jsme byli členem. Naše vláda vrací Česko na světovou mapu. Naši spojenci vnímají, že se vracíme k odkazu Václava Havla a k našim tradičním hodnotám.
Jan Lipavský pro ČTK

Zdroj: Profimedia

Prokurátorka podala kvůli podvodům žalobu na exprezidenta Trumpa a jeho tři děti

Newyorská generální prokurátorka podala žalobu na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho tři dospělé děti v souvislosti s podvody, kterých se podle ní dopustili při podnikání, uvedla agentura Reuters.

Právní tým prokurátorky Letitie Jamesové už od března 2019 sestavoval model Trumpova podnikání a zkoumal, zda jeho společnosti nenadsazovaly hodnotu jeho majetku ve snaze získávat výhodnější půjčky, a naopak ji nepodceňovaly pro daňové účely.

Tweet of the day