Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

„Jsme ve válce s celým Západem.“ Putin vyhlásil částečnou mobilizaci

Ruský vůdce Vladimir Putin ve středu ráno vyhlásil částečnou mobilizaci. V televizním vystoupení prohlásil, že je to na obranu před Západem, který se prý snaží oslabit, rozdělit a zničit Rusko. 

Putin ve středu brzy ráno v televizi obvinil Západ z „jaderného vydírání“. Rusko má ale podle něj dostatek modernějších zbraní na odpovídající reakci a nebojí se je použít. Oznámil také navýšení prostředků pro ruský zbrojní průmysl.

Západ se netají tím, že Rusko musí být všemi prostředky zničeno, vyrabováno a pak musí přijít o veškerou suverenitu, vyhrožuje jadernými zbraněmi. Musím jim připomenout, že máme také zbraně hromadného ničení, a to mnohem modernější, než mají země NATO.
Vladimir Putin

Mobilizace, která se dotkne hlavně ruských občanů v záloze a těch s vojenskou zkušeností, začne podle Putina okamžitě. Podle ministra obrany Ruska Sergeje Šojgua, jehož proslov následoval, bude při částečné mobilizaci povoláno 300 tisíc rezervistů. „Nebojujeme s Ukrajinou, ale s kolektivním Západem. Ukrajina má 100 000 mrtvých a těžce zraněných. Je to půlka její armády,“ dodal Šojgu.

Putin zároveň v projevu podpořil konání referend o připojení okupovaných území Ukrajiny k Rusku. Kyjev a západní země dopředu zdůrazňují, že narychlo zorganizované hlasování v oblastech ovládaných ruskou armádou není možné uznat.

Vladimir Putin, kluk, který zaháněl krysy do kouta

by @_kajina

Referenda se mají od pátku uskutečnit v samozvaných republikách, které proruští separatisté vyhlásili v Luhanské a Doněcké oblasti, ale také v Ruskem okupovaných částech ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti.

Zdroj: ČTK, Guardian

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.