Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Princezna Kate se po skoro šesti měsících ukázala na veřejnosti

Princezna Kate poprvé od Vánoc na veřejnosti, přestup fotbalisty Ladislava Krejčího a demonstrace ve Francii. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: neděle, 16. června
Svátek: Zbyněk

Princezna Kate se po skoro šesti měsících ukázala na veřejnosti

Britská princezna Kate se po skoro šesti měsících ukázala na veřejnosti. V kočáru se v sobotu zúčastnila vojenské přehlídky nedaleko Buckinghamského paláce, uvedla britská média. Jedná se o její první účast na veřejné akci poté, co oznámila, že se léčí s rakovinou.

Princezna Kate nevystoupila na veřejnosti od Vánoc. V lednu podstoupila operaci a v březnu dvaačtyřicetiletá členka královské rodiny oznámila, že má rakovinu. Tou trpí i Karel III. Na rozdíl od krále se Kate zcela vzdala svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také na několik týdnů uchýlil do soukromí, aby mohl pečovat o svou ženu a jejich tři děti.

Taky se stalo:

Kapitán Sparty Krejčí přestoupil do Girony, s níž si zahraje Ligu mistrů

Fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí přestoupil ze Sparty do Girony. Pětadvacetiletý obránce podepsal s třetím týmem uplynulé sezony španělské ligy smlouvu do června 2029. 

O Krejčího, jenž na jaře coby kapitán dovedl Pražany k obhajobě titulu a po vítězství v domácím poháru také k double, byl v zahraničí zájem už delší dobu. V novém působišti se může těšit na hlavní fázi elitní Ligy mistrů.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se úřadu

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v sobotu složil ústavou předepsaný slib a ujal se úřadu. V inauguračním projevu uvedl, že Slovensko se nachází v těžké době, kdy se bortí dlouhodobé jistoty, včetně jistoty míru. V souvislosti s válkou na Ukrajině, která se více než dva roky brání ruské vojenské invazi, prohlásil, že volání po míru není oslavou agresora. Za úder pro Slovensko pak označil květnový atentát na premiéra Roberta Fica.

Francouzi demonstrovali proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

Desetitisíce Francouzů v sobotu vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po předčasných parlamentních volbách mohla ve Francii dostat do vlády poprvé od druhé světové války. Informují o tom francouzská média, podle nichž úřady po celé zemi očekávaly účast až 350 tisíc lidí.

O lídrovi francouzské krajní pravice jsme psali tady👇

Jordan Bardella: Osmadvacetiletá hvězda TikToku a možný příští premiér Francie

@eevelka

Zdroj: ČTK