Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Při nejhorší železniční nehodě v Indii v tomto století zemřelo v pátek téměř 300 lidí

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: neděle, 4. června

Name day: Dalibor

History: 4. června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva, která určila hranice maďarského státu jakožto nástupce Uherska po ukončení první světové války.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinská armáda podle šéfa ruské okupační správy v ukrajinské Záporožské oblasti Vladimira Rogova ostřelovala ruskou polní nemocnici na východě regionu. 

Turecký prezident Erdogan složil přísahu na další volební období

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan včera složil v parlamentu přísahu na další období ve funkci. Do Ankary kvůli tomu přijely přes dvě desítky lídrů států a vlád, i šéf NATO Jens Stoltenberg, kteří by se měli odpoledne účastnit ceremonie v prezidentském paláci. Českou republiku zastupoval velvyslanec v Ankaře Pavel Vacek. Erdogan, který zemi vládne už dvacet let, má také oznámit složení své nové vlády.

Turecko povede i nadále Erdogan, občané vsadili na jistotu

@eevelka

Při nejhorší železniční nehodě v Indii v tomto století zemřelo v pátek téměř 300 lidí

Při nejhorší železniční nehodě v Indii v tomto století zemřelo v pátek ve státě Odiša téměř 300 lidí a dalších 900 utrpělo zranění. Uvedly to agentura AFP a zpravodajský server BBC News, podle něhož stále pokračují záchranné práce, na nichž se podílí stovky lidí, a očekává se, že počet obětí dále poroste.

Neštěstí se stalo v pátek kolem 19:00 místního času (15:30 SELČ) v pobřežním státě Odiša, který leží na východě Indie. Podle dosavadních informací u železniční stanice ve vesnici Bahanaga vykolejil osobní expres. Několik jeho vagónů se přitom dostalo až na vedlejší kolej, kde do nich narazil jiný expresní vlak.

Verstappen ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Španělska F1, Pérez nebyl ve finále

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 ovládl vedoucí muž průběžného pořadí sezony, Max Verstappen z Red Bullu. Obhájce prvenství a úřadující mistr světa porazil na trati v Barceloně o 462 tisícin sekundy domácího Carlose Sainze z Ferrari. Třetí skončil nečekaně Lando Norris z McLarenu.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day