Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Polská vláda schválila návrh zákona, jenž armádě umožní potápět nepřátelské lodě

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 5. května

Name day: Klaudie

History: 5. května 1949 byla v Londýně založena Rada Evropy se sídlem ve Štrasburku.

Situace na Ukrajině

  • „Putin si zaslouží být za své zločiny souzen v Haagu a jsem si jistý, že na to dojde, až vyhrajeme,“ prohlásil Zelenskyj při návštěvě Nizozemska.

Trváme na vzniku tribunálu, který bude soudit Rusko, řekl Zelenskyj

„Ruský prezident Vladimir Putin si zaslouží být za své zločiny souzen v Haagu a jsem si jistý, že na to dojde, až vyhrajeme,“ prohlásil dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při své návštěvě Nizozemska. Zelenskyj také v projevu v Haagu opět prosazoval zřízení tribunálu, který by Rusko soudil za jeho agresi vůči Ukrajině. Je to podle něj jediná cesta, jak dosáhnout spravedlnosti.

Ukrajina se chystá na protiútok, Rusko se snaží motivovat k náboru vojáků

@eevelka

Polská vláda schválila návrh zákona, jenž armádě umožní potápět nepřátelské lodě

Polská vláda schválila návrh zákona, který by armádě umožnil potápět nepřátelské lodě, u nichž by hrozil útok na energetickou infrastrukturu v moři, především na klíčový plynovod Baltic Pipe. Informovala o tom agentura Reuters, která zároveň upozornila, že NATO ve středu varovalo před možností ruské sabotáže podmořské infrastruktury. Aby se navrhovaná norma stala zákonem, je zapotřebí, aby ji schválil parlament.

Fiala, Heger & Morawiecki: Částečné vítězství Ukrajiny nic nevyřeší

@eevelka

Pavel pověřil Beka řízením MŠMT a jmenoval Dvořáka ministrem pro EU

Prezident Petr Pavel včera na Pražském hradě pověřil Mikuláše Beka řízením ministerstva školství a jmenoval Martina Dvořáka (oba STAN) ministrem pro evropské záležitosti. Dosud post zastával právě Bek, který v čele ministerstva školství nahradil Vladimíra Balaše (STAN), jenž rezignoval kvůli dlouhodobým zdravotním problémům spojeným s proděláním covidu-19. Premiér Petr Fiala (ODS) odpoledne oba ministry uvede do úřadu.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day