Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Policie navrhla obžalovat Cimického z 28 znásilnění a vydírání

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 7. října

Name day: Justýna

History: 7. října 2006 byla v Moskvě zavražděna ruská novinářka Anna Politkovská.

Situace na Ukrajině 

  • Ukrajinským silám se podařilo osvobodit od ruské okupace další tři obce v Chersonské oblasti na jihu země. 
  • Ukrajinské ozbrojené síly osvobodily od ruské okupace od začátku října přes 400 kilometrů čtverečních území Chersonské oblasti. 

Policie navrhla obžalovat Cimického z 28 znásilnění a vydírání

Kriminalisté navrhli obžalovat psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016. Cimický loni obvinění odmítl a prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu.

Střelba, která začala v zařízení péče o děti v Thajsku, si vyžádala 38 obětí

Nejméně 38 lidí včera zahynulo a další utrpěli zranění při útoku, který začal střelbou v zařízení péče o děti na severovýchodě Thajska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je minimálně 24 dětí. Střelec, bývalý policista, spáchal sebevraždu.

Útočník byl před rokem propuštěn z policejních řad poté, co měl pozitivní test na drogy. Včera ráno se zodpovídal před soudem a v zařízení péče o děti zahájil palbu v rozčilení, když tam nenašel svého syna.

Na Pražském hradě začalo první zasedání Evropského politického společenství

Na Pražském hradě začalo první zasedání platformy Evropské politické společenství (EPC). Kromě premiérů a prezidentů 27 států Evropské unie se účastní například lídři Británie, Turecka či Ukrajiny. Na včerejší zasedání dnes naváže neformální jednání Evropské rady, tedy šéfů států a vlád zemí Evropské unie. Jednat budou zástupci zemí o míru, bezpečnosti, ekonomice, energii i klimatu.

V Praze startuje summit Evropského společenství, dorazí přes 40 světových lídrů

by @yanhoechka

Tweet of the day