Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Podle průzkumu považuje jen devět procent Britů brexit za úspěch

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 24. května

Name day: Jana, Vanesa

History: 24. května 1999 obvinil Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii Slobodana Miloševiče a další čtyři lidi z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti během války v Kosovu.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil vojáky na frontě, aby jim pogratuloval ke svátku námořní pěchoty.
  • Ruská Belgorodská oblast od včerejška zavedla režim protiteroristické operace.

Průzkum: Jen devět procent Britů považuje brexit za úspěch

Jen devět procent lidí ve Velké Británii považuje vystoupení Británie z Evropské unie nyní za úspěch. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila společnost YouGov. Téměř dvě třetiny dotázaných, 62 procent, pokládají brexit za neúspěch. Ostatní respondenti odpověděli slovem „nevím“ nebo nepovažují brexit ani za úspěch, ani za neúspěch.

Tři roky brexitu: Až dvě třetiny Britů by nyní byly pro setrvání v EU

@eevelka

Francie zavedla zákaz některých vnitrostátních letů přijatý v klimatickém zákoně

Ve Francii vstoupil v platnost zákaz vnitrostátních letů mezi destinacemi, které mají železniční spojení s délkou cesty pod dvě a půl hodiny. Oznámil to francouzský ministr dopravy Clément Beaune, který krok označil za „silný symbol“ snahy snižovat emise skleníkových plynů. Opatření schválené předloni v zákoně na ochranu klimatu vychází z konzultací s občany.

Dodávky ropy z Itálie pokryjí potřeby ČR

Dodávky ropy z Itálie pokryjí od roku 2025 potřeby České republiky, státní společnost Mero uzavřela dohodu s konsorciem firmy TAL na rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Skončí tím závislost země na ruské ropě. Při návštěvě centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle Fialy projekt za 1,6 miliardy korun zvýší od začátku uvedeného roku kapacity ropovodu pro Česko o čtyři miliony tun ropy ročně, do země tak bude možné ropovodem dodat až osm milionů tun za rok. Náklady na rozšíření ropovodu zaplatí Mero.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day