Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Podle nově zveřejněných daňových přiznání nezaplatil Donald Trump v roce 2020 žádné federální daně

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 31. prosince

Name day: Silvestr

History: 31. prosince 1999 Boris Jelcin, první ruský demokraticky zvolený prezident, rezignoval a jmenoval Vladimíra Putina úřadujícím prezidentem.

Situace na Ukrajině

  • Čína bude k válce na Ukrajině dál zastávat objektivní a férový postoj, sdělil podle Reuters čínský prezident svému ruskému protějšku.
  • Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na včerejšek zničila 16 ruských dronů, které útočily na Kyjev. 

Brazilská policie zasahovala po celé zemi proti příznivcům prezidenta Bolsonara

Brazilská policie ve čtvrtek zasahovala po celé zemi v souvislosti s vyšetřováním údajného pokusu o převrat během nepokojů vyvolaných stoupenci krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara. Ten na konci října ve druhém kole voleb prohrál s levicovým exprezidentem Luizem Ináciem Lulou da Silva a v úřadu na konci roku skončí. S tím se řada jeho stoupenců nechce smířit, připomíná agentura Reuters.

Podle nově zveřejněných daňových přiznání nezaplatil bývalý prezident Donald Trump v roce 2020 žádné federální daně

Nově zveřejněná daňová přiznání bývalého prezidenta Donalda Trumpa vrhají světlo na jeho daňová nastavení a daňové platby během jeho působení v Bílém domě. Dokumenty potvrdily, že Trump v roce 2020 nezaplatil žádné federální daně a v letech 2016 a 2017 pouze 750 dolarů. V roce 2018 však zaplatil téměř 1 milion dolarů.

Podle odborníků však zveřejnění pravděpodobně nebude mít zásadní politický dopad v době, kdy se Trump chystá na další prezidentskou kandidaturu.

Ve věku 81 let zemřela britská módní návrhářka Vivienne Westwood

Zemřela britská módní návrhářka Vivienne Westwood, uvedl ve čtvrtek její módní dům. Uznávané rebelce a kritičce establishmentu, která hrála klíčovou roli v punkovém hnutí 70. let 20. století, bylo 81 let. Proslavily ji bundy pocákané sprejem, spínací špendlíky, žiletky, zipy nebo psí obojky. Podílela se i na tvorbě image kapely Sex Pistols.

Vivienne Westwood: Člověk, kterých svět potřebuje více

by @adelakutilova

Zdroj: ČTK, BBC

Tweet of the day