Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Německo je devátou zemí světa, kde je rekreační užívání marihuany legální

Legalizace marihuany v Německu, vítězství turecké opozice v místních volbách a odvolání smogové situace v Česku.

Datum: úterý, 2. dubna
Svátek: Erika

Německo je devátou zemí světa, kde je rekreační užívání marihuany legální

Po únorovém souhlasu německého Spolkového sněmu otevřely cestu k liberalizaci v březnu i německé regiony ve Spolkové radě. Jednání bylo ostře sledované, neboť spolkové země vedené konzervativní vládou chtěly původně legalizaci zablokovat. Dospělí lidé v Německu mohou od pondělka mít doma až 50 gramů konopí a pěstovat tři rostliny pro svou potřebu. Vznikat mohou i pěstitelské kluby.

Zlegalizováni marihuany má podle studie pozitivní vliv na veřejné zdraví

by @eevelka

Taky se stalo:

Členství v EU dává menším státům víc vlivu, míní expert na evropské právo

Záleží jen na nich, jak možnosti dokážou využít, řekl ČTK v rozhovoru odborník na evropské a srovnávací právo, soudce Michal Bobek. Příležitosti podle něj dobře využívají například Nizozemsko, Dánsko nebo Lucembursko. Česko má rezervy, možná i proto, že mnoho Čechů a Češek na Unii stále hledí spíše skepticky, případně v ní vidí vnější mocenskou strukturu.

Turečtí opoziční republikáni zvítězili v místních volbách, i ve velkých městech

 Lidová republikánská strana (CHP), největší opoziční strana v Turecku, zaznamenala nečekaně velké zisky v nedělních místních volbách. Ovládla klíčová města včetně Istanbulu a Ankary a posílila i v mnoha dalších provinciích včetně tradičně konzervativních regionech jako Adiyaman na jihu Turecka.

Ve většině ČR už je smogová situace vyhlášená kvůli písku ze Sahary odvolaná

Na většině území Česka meteorologové odvolali smogovou situaci vyhlášenou o víkendu kvůli písku ze Sahary. Situace dál platí již jen v Ústeckém a Moravskoslezském kraji a v Brně. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Písek přivátý z Afriky výrazně zvyšoval zhruba od soboty koncentraci polétavého prachu v ovzduší na většině území Česka.

Zdroj: ČTK