Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Na festival do Varů si pro cenu přijede Russell Crowe

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 6. května

Name day: Radoslav

History: 6. května 1889 byla v Paříži během Světové výstavy otevřena Eiffelova věž.

Situace na Ukrajině

  • Útok bezpilotního letounu způsobil požár v ropné rafinerii v obci Ilskij v ruském Krasnodarském kraji. Je to už druhý případ v tomto týdnu. 

Wagnerovci se stáhnou z Bachmutu do týlu, pozice předají armádě, uvedl Prigožin

Ruská žoldnéřská Wagnerova skupina k 10. květnu stáhne od východoukrajinského Bachmutu své jednotky do týlových táborů a pozice předá ruskému ministerstvu obrany. Podle své tiskové služby to prohlásil šéf uskupení Jevgenij Prigožin, který si už dříve ostře stěžoval na nedostatečné dodávky munice pro své síly. Rusko se snaží město obsadit už řadu měsíců.

Jevgenij Prigožin, Putinův šéfkuchař, který se diktátora nebojí

@eevelka

WHO: Koronavirová pandemie už nepředstavuje globální zdravotní stav nouze

Celosvětová pandemie covidu-19 už není zdravotním stavem nouze s mezinárodním dosahem. Podle agentury Reuters o tom rozhodla Světová zdravotnická organizace (WHO). Svůj nejvyšší stupeň pohotovosti WHO vyhlásila 30. ledna 2020. Konkrétní dopady dnešní oznámení nemá, protože každá země si o ochranných opatřeních rozhoduje sama, poznamenala agentura DPA.

Na festival do Varů si pro cenu přijede Russell Crowe

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii na filmovém festivalu v Karlových Varech dostane herec, režisér a držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Se svou skupinou Indoor Garden Party zahraje na zahajovacím koncertě 30. června. Festival to uvedl v tiskové zprávě.

Karlovarský festival uvede při příležitosti ocenění Russella Crowea historický dobrodružný snímek Petera Weira Master a Commander: Odvrácená strana světa (Master and Commander: The Far Side of the World, 2003), od jehož vzniku uplyne letos 20 let. Film byl oceněn dvěma Oscary a získal deset oscarových nominací, Russell Crowe byl za úlohu kapitána Aubreyho nominován na Zlatý glóbus.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day