Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Loňský rok byl v Evropě druhý nejteplejší v historii měření

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 11. ledna

Name day: Bohdana

History: 11. ledna 2005 společnost Apple představila svůj miniaturní počítač Mac mini.

Situace na Ukrajině:

  • NATO a EU musí posílit spolupráci a podporu Ukrajiny, shodli se lídři.
  • USA na 20. ledna na základnu Ramstein svolaly schůzku zemí pomáhajících Ukrajině.
  • The Insider: Na pozadí války zažívají v Rusku rozkvět sexuální večírky.


Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times.

Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.

SPOTLIGHT: Hokejisté mají po deseti letech medaili

by @eevelka

Loňský rok byl v Evropě druhý nejteplejší v historii měření

Celoroční průměr evropských teplot byl loni druhý nejvyšší v historii záznamů, předčil jej jen rok 2020. Loňské léto bylo v Evropě dosud nejteplejší a doprovázely jej mimořádně dlouhé a intenzivní vlny veder na západě a severu kontinentu. V celosvětovém měřítku se rok 2022 zařadil na páté místo. Vyplývá to ze zprávy agentury Evropské unie pro sledování atmosféry a klimatických změn Copernicus. Podle jejích měření zaznamenala Evropa nejvyšší emise škodlivých plynů z lesních požárů za uplynulých 15 let a stejně jako v posledních letech rostla koncentrace oxidu uhličitého a metanu v ovzduší.

Podle The Insider na pozadí války zažívají v Rusku rozkvět sexuální večírky

V Rusku se na pozadí vojenské invaze na sousední Ukrajinu daří sexuálním večírkům. Poptávka po nich vzrostla, jelikož se lidé chtějí zbavit stresu a chtějí se rozptýlit, píše server The Insider s odkazem na organizátory sešlostí. Naopak v oblasti erotických služeb je podle něj situace složitější, sexuální pracovnice nižší a střední cenové kategorie cítí dopady mobilizace.

SPOTLIGHT: Zuzana Čaputová na Ukrajině

by @eevelka

Policie odložila vyvěšení plachty s vlajkami a Putinem na vnitru, uvedla ČT

Policie odložila případ plachty s českou a ukrajinskou vlajkou spolu s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly, která byla koncem loňského října vyvěšena na budově ministerstva vnitra v Praze. České televizi (ČT) to řekl mluvčí policejního prezidia Josef Bocán. Vyobrazení s vlajkami a Putinem se na sídle ministerstva objevilo u příležitosti státního svátku 28. října. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyvěšení díla hájil.

Tweet of the day

Zdroj: ČTK
+

Jan Houška a Evel Beníšková

Přispěj mi na letenku do Kanady🇨🇦🛫

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.