Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Zuzana Čaputová na Ukrajině

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 31. května

Name day: Kamila

Occasion: Světový den bez tabáku

History: 31. května 1950 začal v Praze zinscenovaný politický proces s Miladou Horákovou a dalšími 12 lidmi.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinský soud vyměřil dvěma ruským vojákům za ostřelování civilních cílů v ukrajinské Charkovské oblasti trest 11 let a šest měsíců vězení.
  • Summit EU se shodl na poskytnutí devíti miliard eur na okamžitou výpomoc Ukrajině, uvedl Michel. Kyjev je bude moci využít na základní chod státu.
  • Ukrajina není podle zástupce úřadu ukrajinského prezidenta spokojena se sankcemi EU proti Rusku. Unie o nich rozhoduje pomalu a jsou nedostatečné.
  • Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Ukrajinu.

Summit EU se shodl na embargu, které se dotkne většiny dovozu ruské ropy

Summit Evropské unie se včera v noci dohodl na embargu, které zasáhne přes dvě třetiny dovozu ruské ropy. Balík sankcí zahrnuje také odpojení ruské banky Sberbank od mezinárodního platebního systému SWIFT.

Fotbalisty Sparty bude trénovat Priske, v minulosti vedl Midtjylland

Novým trenérem pražského fotbalového klubu AC Sparta bude Dán Brian Priske. Ten vedl v minulosti dánský Midtjylland, se kterým v závěrečném 4. předkole Ligy mistrů v roce 2020 porazil Slavii. Délka smlouvy zatím není známá.

Zdroje: ČTK, ČT24