Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Lidé oznámkovali Petra Pavla trojkou, hodnotili ho lépe než Zemana

Datum prezidentských voleb v Rusku, čtvrtá debata amerických republikánů a hodnocení Petra Pavla. To je souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo.

Date: pátek, 8. prosince

Name day: Květoslava

History: 8. prosince 1980 byl v New Yorku zastřelen hudebník John Lennon.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelské ozbrojené síly uvádí, že pokračují v postupu do Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy, zatímco letectvo provádí údery na desítky cílů radikálního palestinského hnutí Hamás. Informoval o tom list The Times of Israel (Tol) s odkazem na armádní prohlášení.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajina čelila v noci na čtvrtek dalšímu náletu ruských dronů, které útočily na Oděskou, Chmelnyckou, Mykolajivskou, Kirovohradskou a Čerkaskou oblast, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda. Ukrajinské letectvo, pod které spadá i protivzdušná obrana, ráno na sociální síti oznámilo sestřelení 15 z 18 dronů Šáhed íránské konstrukce, které z anektovaného Krymu útočily hlavně na Chmelnickou a Oděskou oblast, kde úřady hlásí jednoho mrtvého.

Rusové budou prezidenta volit 17. března, čeká se na Putinovu kandidaturu

Prezidentské volby se v Rusku uskuteční 17. března příštího roku, odhlasovala Rada federace, horní komora ruského parlamentu. Oznámily to tiskové agentury. Ruský prezident Vladimir Putin ještě oficiálně svou kandidaturu neoznámil, ale všeobecně se předpokládá, že se tak stane v příštích dnech, poznamenala agentura AP. Předpokládá se, že březnové volby umožní jednasedmdesátiletému Putinovi zajistit si setrvání u moci přinejmenším do roku 2030.

Ramzan Kadyrov: Putinova pravá ruka, čečenský vůdce a fanoušek UFC

by @eevelka

Republikáni si ve čtvrté debatě kandidátů nadávali do nafoukanců i fašistů

Čtyři uchazeči o nominaci Republikánské strany pro americké prezidentské volby na sebe i ve čtvrté televizní debatě vzájemně ostře útočili. Bývalý guvernér New Jersey Chris Christie sice nemluvil mnoho, ale o to byl agresivnější. Christie označil technologického podnikatele Viveka Ramaswamyho za „nejprotivnějšího nafoukance v Americe“. Ten zase o bývalé americké velvyslankyni při OSN Nikki Haley prohlásil, že je „jediná osoba, která je fašističtější“ než demokratický prezident Joe Biden, napsala agentura Reuters. Za údajnou poslušnost vůči bohatým sponzorům Haley kritizoval čtvrtý přítomný uchazeč, floridský guvernér Ron DeSantis, píše DPA. Kritiku od všech sklízel i favorit primárek a bývalý prezident Donald Trump, který se debaty v Alabamě odmítl zúčastnit.

STEM: Lidé oznámkovali Pavla trojkou, hodnotili ho lépe než Zemana

Prezidenta Petra Pavla lidé za jeho dosavadní působení v čele státu při známkování jako ve škole hodnotili v průměru trojkou. Ve všech pěti dotazovaných oblastech byl Pavel hodnocený lépe než jeho předchůdce Miloš Zeman, vyplynulo z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK. Nejlépe si současný prezident podle respondentů vede za způsob vystupování na veřejnosti a za obhajobu českých zájmů v zahraničí, naopak nejhorší hodnocení má Pavel v otázce řešení sporů na české politické scéně.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day