Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Izraelský premiér odloží reformu justice o několik týdnů, uvedla koaliční strana

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 28. března

Name day: Soňa

History: 28. března 1942 vyzkoušelo britské letectvo poprvé úspěšně kobercové bombardování v noci z 28. na 29. března 1942, kdy se terčem masivního náletu stal severoněmecký Lübeck.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil frontové pozice v Záporožské oblasti. Poděkoval vojákům za obranu Ukrajiny a její suverenity.

Izraelský premiér odloží reformu justice o několik týdnů, uvedla koaliční strana

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odloží kontroverzní plánovanou reformu justice o několik týdnů, uvedla ve svém prohlášení koaliční strana Židovská síla. Reforma se podle ní bude řešit až na dalším zasedání parlamentu, které se uskuteční po židovském svátku pesach. Tento osmidenní svátek letos začíná 5. dubna a příští schůze Knesetu je plánována na začátek května. Šéf strany Židovská síla Itamar Ben-Gvir je považován za největšího stoupence reformy. Netanjahu se zatím nevyjádřil.

Novým lídrem skotských nacionalistů je Humza Yousaf, povede i regionální vládu

Skotskou národní stranu (SNP) po nedávno oznámeném odchodu dlouholeté lídryně a skotské premiérky Nicoly Sturgeon povede dosavadní regionální ministr zdravotnictví Hamza Yousaf. Ve dvoutýdenní volbě nového lídra těsně porazil skotskou ministryni financí Kate Forbes, oznámilo vedení strany. V premiérské funkci by měl Yousaf vystřídat Sturgeon v úterý po hlasování skotského parlamentu.

Skotská premiérka Nicola Sturgeon po více než osmi letech rezignovala

@eevelka

Šéfka Poslanecké sněmovny Pekarová na Tchaj-wanu jednala s tamní prezidentkou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se v Tchaj-peji setkala s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Ta podle agentury Reuters ocenila, že Pekarová Adamová na Tchaj-wan přicestovala navzdory „velkému tlaku“. Poukázala tak na kritiku návštěvy ze strany Číny, která Tchaj-wan považuje za své území. Pekarová Adamová uvedla, že nikdo nemůže Českou republiku a Tchaj-wan odradit od toho, aby ctily práva, jako je svoboda, demokracie a ochrana lidských práv.

Tchaj-wan explained: Proč je ostrovní stát předmětem mezinárodního napětí?

inf

Zdroj: ČTK

Tweet of the day