Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Izrael a Hamás dosáhly předběžné dohody o pozastavení války, tvrdí Washington Post

Dohoda mezi Izraelem a Hamásem, skandál v české fotbalové reprezentaci a Napoleonův klobouk prodán za rekordní částku. To je souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo.

Date: pondělí, 20. listopadu

Name day: Nikola

History: 20. listopadu 1952 začal politický proces s Rudolfem Slánským, připravovaný na základě podnětů z Moskvy. Proces trval týden.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelské síly uvádí, že v noci na neděli zasáhly v Pásmu Gazy řadu cílů radikálního palestinského hnutí Hamás. S odvoláním na vyjádření izraelské armády to uvedl web deníku The Times of Israel, podle něhož se izraelské útoky v severní části Pásma vystupňovaly a boje se rozšiřují. 

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinským silám se podařilo v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny zatlačit ruská vojska tři až osm kilometrů dál od levého břehu řeky Dněpr.

WP: Izrael a Hamás dosáhly předběžné dohody na pozastavení války

Izrael a Hamás podle listu The Washington Post dosáhly předběžné dohody o pozastavení války a propuštění desítek rukojmích. Boje mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím mají být přerušeny na nejméně pět dnů, propuštěno má být postupně 50 nebo více rukojmích. Předběžná dohoda, kterou pomohly zprostředkovat Spojené státy a Katar, počítá také s navýšením humanitární pomoci pro Palestince v Pásmu Gazy. Bílý dům však uvedl, že dohoda mezi Izraelem a Hamásem zatím není na světě.

Terorista Usáma bin Ládin jako nová ikona Gen Z? TikTok vychvaluje jeho dopis Americe, ve kterém ospravedlňoval útoky z 9/11

@eevelka

Brabec, Coufal a Kuchta porušili pravidla a opustili reprezentaci

Obránci Jakub Brabec s Vladimírem Coufalem a útočník Jan Kuchta v noci na neděli zásadním způsobem porušili interní pravidla české fotbalové reprezentace a před pondělním závěrečným zápasem kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy proti Moldavsku v Olomouci opustili mužstvo. Národní tým o tom informoval na sociální síti X. Vedení reprezentace prohřešek nespecifikovalo, podle deníku Sport trojice navštívila v hanácké metropoli noční klub, kde popíjela alkohol a vydržela až do ranních hodin.

Napoleonův klobouk se prodal za 47 milionů

Rekordní částky 1,93 milionu eur (47,1 milionu korun) na aukci v Paříži v sobotu dosáhl dvourohý klobouk patrně patřící francouzskému panovníku a vojevůdci Napoleonu Bonaparte. Překonal tak původní odhad akční síně Drouot, který činil 600 000 až 800 000 euro (14,6 až 19,5 milionu korun), a zároveň předchozí rekord za jinou Napoleonovu pokrývku hlavy z roku 2014, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day