Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Hnutí ANO by drtivě vyhrálo volby, SPD by volilo víc lidí než ODS

Zákaz vycházení v Sieře Leone, nedostatek materiálu na pomoc Ukrajině a nový volební průzkum agentury STEM. To je souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo.

Date: pondělí, 27. listopadu

Name day: Xenie

History: 27. listopadu 1895 podepsal Alfred Nobel svou poslední závěť a odkázal 31 miliónů tehdejších švédských korun na fond každoročního oceňování vědeckých a jiných zásluh, z čehož pak vznikla Nobelova cena.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Hnutí Hamás včera propustilo v Pásmu Gazy další skupinu rukojmích zajatých při říjnovém útoku na Izrael. 
  • Sedm Palestinců, včetně dvou nezletilých a nejméně jednoho střelce, zabily v noci na neděli a včera brzy ráno izraelské síly na okupovaném Západním břehu Jordánu, tvrdí palestinské ministerstvo zdravotnictví. Izraelská armáda podle agentury Reuters uvedla, že zprávy prověřuje.

Situace na Ukrajině

  • Moskva i další ruské regiony se podle ruské státní agentury TASS v noci na neděli staly terčem rozsáhlých útoků bezpilotních letounů. Dočasně kvůli nim byla přerušena doprava na moskevských letištích Domodědovo a Vnukovo. 
  •  Ukrajina našla kandidáta na post nového velvyslance v České republice. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl předchozí ambasador v Praze a nyní náměstek ukrajinského ministra zahraničí Jevhen Perebyjnis.

Ozbrojenci v Sieře Leone osvobodili vězně, vláda vyhlásila zákaz vycházení

Vláda v západoafrické Sieře Leone včera vyhlásila zákaz vycházení po útoku neznámých ozbrojenců na vojenské kasárny a zbrojní sklad v hlavním městě Freetownu. Vláda tvrdí, že má situaci pod kontrolou, ale podle tiskových agentur byla odpoledne v metropoli stále ještě slyšet střelba. Útočníkům se navíc podařilo vniknout do hlavní věznice ve Freetownu a osvobodit vězně.

V zásobách armády už podle Černochové není moc materiálu, který bychom mohli poslat Ukrajině

V zásobách armády už není mnoho vojenského materiálu, který by Česká republika mohla poslat Ukrajině. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Firmy ale dostávají vývozní licence, materiál za desítky miliard korun do Ruskem napadené země putoval právě od soukromých podniků a dárců, uvedla.

Ukrajina podala stížnost u WTO na Slovensko, Polsko a Maďarsko kvůli dovozu obilí

by @dancakoprivova

SPD by podle volebního modelu STEM v listopadu překonala vládní ODS

Volby do Poslanecké sněmovny by v listopadu vyhrálo opoziční hnutí ANO se ziskem 33,2 procenta hlasů, vyplývá z volebního modelu agentury STEM. Dříve druhá Občanská demokratická strana by podle něj skončila se ziskem 11,6 procenta na třetím místě za SPD, které by dalo hlas 12 procent voličů. Výsledky průzkumu zveřejnila televize CNN Prima News.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day