Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Diktátor Putin nařídil na pravoslavné Vánoce zastavit palbu na frontové linii na Ukrajině

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 6. ledna

Name day: Tři králové

History: 6. ledna 2021 přepadli příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa, nespokojení s výsledky voleb v roce 2020, budovu Kapitolu Spojených států.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinské letectvo a pozemní síly za poslední den zasáhly 24 míst soustředění ruských jednotek a odrazily nepřátelské útoky, vedené hlavně ve směru na Bachmut v Donbasu na východě země, tvrdí ukrajinský generální štáb v hlášení. 

V Minsku soudí nositele Nobelovy ceny Bjaljackého

V Minsku včera začal soudní proces s běloruským disidentem Alesem Bjaljackým. Šedesátiletému spoluzakladateli nevládního střediska Vjasna, které představuje nejvýznamnější organizaci na ochranu lidských práv v zemi, hrozí až 12 let vězení. Oznámily to tiskové agentury. Bjaljacki a dva jeho spolupracovníci se v soudní síni ocitli v kleci vyhrazené pro obžalované. Čtvrtému obviněnému se podařilo odjet do zahraničí a bude souzen v nepřítomnosti. Proces je podle státní agentury Belta veřejný.

Státní zástupce navrhl Babišovi podmínku a peněžitý trest 10 milionů

Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhl pro bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou tříletou podmínku s odkladem na pět let. Pro oba chce také peněžité tresty, Babišovi navrhl trest ve výši 10 milionů korun, Nagyové 500 tisíc korun. Nagyová se podle Šarocha dopustila dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, Babiš pak pomoci k dotačnímu podvodu. Oba vinu od počátku odmítají.

Falšování podpisu i výpověď Andreje Babiše mladšího. Začal soud s bývalým premiérem

by @eevelka

Putin nařídil na pravoslavné Vánoce zastavit palbu na frontové linii na Ukrajině

Ruský diktátor Vladimir Putin nařídil ruské armádě zastavit palbu na frontové linii na Ukrajině od pátečního poledne do sobotní půlnoci, tedy po dobu pravoslavných Vánoc. Informovala o tom agentura TASS. K dočasnému příměří vyzval v předvečer svátku moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, aby se věřící mohli zúčastnit svátečních bohoslužeb. Pravoslavná církev slaví Vánoce 7. ledna podle juliánského kalendáře, bohoslužby se obvykle konají v noci ze 6. na 7. ledna.

Zdroje: ČTK

Tweet of the day