Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Čeští kajakáři ovládli Světový pohár

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: neděle, 18. června

Name day: Milan

History: 18. 6. 1942 ve chrámu svatých Cyrila a Metoděje bojovalo sedm československých parašutistů proti nacistické přesile, mezi nimi byli Kubiš a Gabčík.

Situace na Ukrajině

  • Mluvčí Kremlu Peskov uvedl, že patrně není šance na další prodloužení dohod umožňujících bezpečný vývoz ukrajinského obilí přes Černé moře.
  • Putin řekl africkým lídrům, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený diskusi. Delegace předtím jednala v Kyjevě.

Útočníkovi z českobudějovické nemocnice hrozí vězení

V pátek zranil muž s mačetou čtyři zaměstnance českobudějovické nemocnice, sestry a sanitáře. Jsou stabilizováni a tři z nich byli propuštěni do domácího léčení, uvedla mluvčí nemocnice. Útočník je obviněn z těžkého ublížení na zdraví a hrozí mu 5 až 12 let vězení. Kriminalisté z jihočeského kraje zpracovávají návrh, aby 29letého muže vzali do vazby. On sám byl návštěvníkem psychiatrického oddělení, na kterém také zaútočil.

Teroristický útok v Ugandě má minimálně 41 obětí

Na západě Ugandy došlo v pátek večer k džihádistickému útoku na střední školu. Z obětí je 38 studentů starších šestnácti let. Někteří byli upáleni či rozsekáni na kusy. Za útokem stojí islamistická skupina, která po desetiletí působí v Kongu a také v Ugandě. Osm lidí bylo odvezeno do nemocnice v kritickém stavu a dalších šest osob teroristé unesli. Ugandští vojáci ozbrojence pronásledují a k pátrání využívají také vrtulníky.

SPOTLIGHT: Vůdce Islámského státu abú Hasan Hášimí Kurajší byl zabit, oznámil mluvčí islamistů

@eevelka

Slalomář Prskavec vyhrál Světový pohár v Tacenu

Olympijský vítěz Jiří Prskavec vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru. Trať projel čistě a měl nejrychlejší čas, zvítězil o čtyři a půl sekundy. V Tacenu vyhrál již podruhé za sebou. Vít Přindiš skončil desátý a Veronika Vojtová byla osmá.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day