Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Bidenovi spolupracovníci našli další utajované dokumenty, které neodevzdal

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 13. ledna

Name day: Edita

History: 13. ledna 1943 nařídil Adolf Hitler v rámci druhé světové války totální mobilizaci v Třetí říši.

Situace na Ukrajině

  • Ruský ministr obrany Sergej Šojgu jmenoval velitelem ruských jednotek nasazených na Ukrajině náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova. Nově utvořený post v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu dosud zastával Sergej Surovikin, který se nyní stal Gerasimovým zástupcem, napsal ruskojazyčný server BBC. 
  • Ukrajinská armáda v oblasti Soledaru zlikvidovala přes 100 ruských útočníků najednou, tvrdí generální štáb ukrajinských ozbrojených sil podle agentury Ukrinform. Podobné informace jednotlivých stran konfliktu není možné bezprostředně nezávisle ověřit.

WHO: Čína informuje o mnohem méně úmrtích na covid, než odpovídá realitě

Čína podle Světové zdravotnické organizace (WHO) stále informuje o výrazně méně úmrtích na covid-19, než odpovídá skutečnosti. Celkové množství informací, které o největší vlně nákazy na svém území poskytuje, se ale o něco zvýšilo, uvedla podle agentury Reuters zástupkyně WHO na tiskové konferenci v Ženevě. WHO podle Van Kerkhove zatím nemá ani dostatek informací, aby mohla úplně posoudit rizika, která s sebou situace v Číně nese.

V Číně může po opuštění politiky nulové tolerance zemřít na covid až milion lidí, ukazuje studie

by @eevelka

NBC: Bidenovi spolupracovníci našli další utajované dokumenty, které neodevzdal

Spolupracovníci amerického prezidenta Joea Bidena našli další utajované dokumenty, které Biden v minulosti neodevzdal Národnímu archivu. S odvoláním na svůj zdroj o tom informoval zpravodajský server televize NBC. Jde už o druhý podobný případ. V tom prvním se v Bidenově bývalé kanceláři ve Washingtonu našly tajné vládní dokumenty z doby, kdy byl viceprezidentem. Případ prověřuje americké ministerstvo spravedlnosti i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Americké zákony stanoví, že všechny prezidentské i viceprezidentské dokumenty musejí být předány Národnímu archivu. Prověření aktuálního případu ze strany ministerstva spravedlnosti by mělo odpovědět mimo jiné na to, proč se tak nestalo a jak se dokumenty dostaly z Bílého domu.

Prodej nikotinových sáčků dětem zřejmě bude zakázán, Sněmovna to schválila

Prodej nikotinových sáčků dětem zřejmě bude zakázán v souvislosti s ochranou před návykovými látkami. Koupit by si tento produkt mohli legálně do budoucna jen lidé starší 18 let. Počítá s tím novela poslanců vládních stran a ANO, kterou včera Sněmovna téměř jednomyslně schválila už v prvním kole projednávání. Normu, která má i podporu kabinetu, nyní dostane k projednání Senát.

Novela zavádí pro prodej nikotinových sáčků stejnou regulaci, která už platí pro tabákové výrobky nebo pro elektronické cigarety. Za porušení zákazu by hrozila finanční sankce.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day