Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Spooky léto is here. Tyhle summer slasher knížky by ti neměly chybět na reading listu

Skončí podzim a ty už jsi ready na další spooky season? Čekání si můžeš zkrátit už v létě, třeba s těmito summer slasher knížkami.

Kill River - Cameron Roubique

Osmdesátkový slasher horor, opuštěný vodní park a summer camp vibes? Kill River má všechno, navíc se soustředí na skupinu čtyř dětí, která bojuje proti maskovanému maniakovi v parku, ze kterého se nemůžou dostat pryč, takže je knížka super i pro fanoušky Stranger Things. Akorát je bez Vecny a je mnohem krvavější, ale i tak si užiješ dávku osmdesátkové nostalgie.

Zdroj: Goodreads

Daphne - Josh Malerman

Daphne je coming of age román, který se soustředí na skupinu středoškolaček v basketbalovém týmu, které si užívají léto před nástupem na vysokou a poslední zápasy. Perfektní prázdniny ale naruší mizení členek týmu, kterému se snaží přijít na kloub hlavní hrdinka Kit. Všechno to totiž začalo historkou o Daphne, která kdysi chodila na jejich školu a nakonec záhadně zemřela. Říká se taky, že Daphne se objeví, aby se pomstila vždycky, když na ni někdo začne myslet a právě Kit o ní přemýšlí často.

Zdroj: Goodreads

The Southern Book Club's Guide to Slaying Vampires - Grady Hendrix

Na jihu Spojených států v devadesátých letech se schází několik kamarádek na pravidelný book club. Od čtení knížek a diskuzí o true crime příbězích a jejich rodinách se pozornost rychle obrátí k atraktivnímu muži, který se přistěhuje do sousedství. A netrvá dlouho, než Southern Book Club zjistí, kdo cizinec je a co zamýšlí.

Zdroj: Goodreads

Summer of Night - Dan Simmons

Další knížka, která má Stranger Things vibes, je Summer of Night od Dana Simmonse s tím rozdílem, že je zasazená do šedesátek. Román je první díl série Sesons of horror, která zahrnuje ještě tři další knížky. Soustředí se na skupinu pěti dvanáctiletých kluků z Elm Haven, která si chce užít perfektní letní prázdniny. Místo toho ale zmizí jejich spolužák a ve městě se začnou dít věci, které si neumí vysvětlit.

Zdroj: Amazon

Spooky knížky pro spooky bitches: Co si přečíst na podzim

@_00_3_12

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.