Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Slugging: Skincare trend z TikToku

Trend slugging se k nám dostal z Koreje jak jinak než přes TikTok. Jde o skincare trik, který by měl pomoct k juicy hydratované pleti. O co přesně jde a jaké benefity ti to může přinést?

Slugging basically znamená, že v rámci tvé skincare rutiny používáš vazelínu. Ano, čteš správně. Udajně ti má vazelína (která btw stojí asi padesát korun v drogerce) zaručit vyhlazenou a hydratovanou pleť. 💦

Jak to funguje?

Tenká vrstva vazelíny zabraňuje ztrátě vody z pleti. Na pokožce vytvoří "oslizlou" vrstvu (proto slugging 🐌) a ta funguje jako zábrana, přes kterou z tvé pleti nic neodejde. Tím pádem tam zůstane všechna vlhkost a pleť neztratí hydrataci. 

Navíc prý vazelína kůži obnovuje, vyhlazuje a poradí si i s vyrážkou a začervenáním. Asi si teď říkáš, jestli taková mastná věc neucpává póry, ale představ si, že ne! Molekuly vazelíny jsou moc velké na to, aby se do pórů vůbec dostaly.

Pro koho je slugging doporučený?

Skvělý je, že slugging může být vhodný pro skoro každý typ pleti. U suché jsou výhody logické, ale benefitovat může i pleť mastná! I ta totiž potřebuje řádnou hydrataci, i když se ti může zdát, že jí mastný produkt nepomůže. Jediné, na co je třeba si dávat pozor, je aknózní pleť. Tam by mohla vazelínová vrstva dělat problém, protože by zabraňovala pleti dýchat a čistit se.

Aplikování:

Vazelína by se měla nanášet jako poslední step v tvojí skincare rutině a je na tobě, jestli to bude ráno nebo večer. Za mě asi večer lepší, protože nevím, jaký by bylo celý den chodit ve škole jako mastňák.😂🤷‍♀️  Kůži natři jen tenkou vrstvou, bariéra sice pomáhá k hydrataci, ale zároveň s ní naše pleť není schopná dýchat. Takže všeho s mírou.

Skincare proces je pro všechny z nás hodně individuální, takže je možný, že ti slugging nesedne nebo že ti to prostě nebude příjemný.🤍

Vazelína

50,-

Co si o tom myslíš? Za mě je to zajímavý trik a asi nejlevnější způsob, jak docílit pěkný pleti.😂  Takže s dneškem začínám a dám ti vědět, jak mi to (ne)vyhovuje!💆‍♀️🤍

Víc skincare?👇

6 skincare pravidel, která podle dermatologů stojí za to následovat

@josephslaich