Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Seriál roku už v lednu? The Last of Us fanoušky potěší, ostatní nadchne

Včera proběhla evropská předpremiéra nového seriálu od HBO The Last of Us. Ačkoliv jsem měl možnost zatím vidět pouze první díl a na nějaký soud je brzy, troufám si říct, že pokud tvůrci laťku udrží, máme tu seriál roku.

The Last of Us, jehož předlohou je veleúspěšná stejnojmenná hra na PlayStation, startuje parádně. Seriál velmi potěší fanoušky, kterým dá možnost vychutnat si příběh apokalyptického světa do větších detailů. Od prvního momentu jsem měl pocit, jako bych měl v ruce ovladač a zběsile na prázdno mačkal tlačítka.

Stejně jako hra samotná totiž i seriál už od začátku útočí na emoce diváka. Ty tak každou sekundu čekáš, co se kdy a jak posere. První díl navíc servíruje příjemné scény, které v původní hře nebyly.

Pravda je vlastně taková, že to, co mohl hráč projít ve hře za nějakou čtvrthodinu, seriál natáhne na bezmála 80 minut, při kterých se ale ani chvíli nenudíš.

Tvůrci se velmi drží předlohy, ale i tak dokážou přinést něco navíc. Koho si ale myslím, že The Last of Us opravdu nadchne, jsou vlastně nefanoušci. Je totiž výrazně vidět, že seriál dostal peníze.

The Last of Us přináší skvěle do sebe zapadající postapokalyptický svět plný špíny, brutality a totální diktatury, ve kterém sem tam vykoukne nějaká houba nebo světluška.

Recenze: Havelkova Mimořádná událost je na Netflixu

@vil.a

Pokud jsem někdy miloval Pedra Pascala, po Narcos a Game of Thrones to tak bylo, teď ho miluju ještě víc. Jemu totiž ty role otců samoživitelů, kteří se prodírají divočinou, zkrátka jdou. Pokud se v posledních dnech objevila nějaká kritika k seriálu, mířila především k obsazení Belly Ramsey do role Ellie. Na to říkám pouze to, že doufám, že těm lidem Bella bodne nůž do stehna. V seriálu totiž dokazuje, že je skvělá herečka a role Ellie jí sedla.

Ačkoliv jsem měl možnost zatím vidět pouze první díl a na nějaký soud je brzy, troufám si říct, že pokud tvůrci laťku udrží, máme tu seriál roku. První díl bude mít premiéru na HBO Max v pondělí 16. ledna.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.