Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sea Moss: Scam, nebo zázrak pro tvé zdraví?

Sea Moss – podle TikToku superpotravina, která ti pomůže s akné i kvalitou sexu. Co je na tom pravdy, se dozvíš v dnešním článku.

Disclaimer: Článek nebyl zpracován odborníky a má pouze informační účely.

Někdy je u wellness trendů těžké rozeznat, jestli jsou pro nás opravdu prospěšné, nebo je to jen další marketingový trik, jako je třeba tohle...👇

10 tisíc kroků denně je marketing, sorry

by @yanhoechka

Aktuálně na internetu trenduje Sea Moss, v češtině mořský mech. Na TikToku má stejnojmenný hashtag už víc jak 400 milionů zhlédnutí. Údajně nám má tahle superpotravina přinést mnoho benefitů, jako je zlepšení pleti, spánku, a dokonce i zvýšení libida nebo lepší spalování. Samotný produkt má ráda i Kim Kardashian nebo Cardi B.

Co to vlastně je?

Sea Moss je obecné pojmenování různých řas, které žijí v pobřežních vodách. Nejznámější řasou je Chondrus crispus – puchratka kadeřavá neboli irský mech. Na její popularitě má podíl hladomor v Irsku, během kterého byla spousta jídla nedostupná, a tak lidé konzumovali tuhle řasu. Později byla převezena na Jamajku, kde se z ní začaly vyrábět výživné nápoje. Pro její vysoký obsah bílkovin a kalorií se velice brzy stala oblíbenou i u sportovců a kulturistů.

Na TikToku řasu nejčastěji konzumují ve formě gelu, ale najdeš ji i v pilulkách nebo gumových medvídcích.

Má opravdu všechny benefity, jak nám tvrdí TikTokeři?

Nejprve je třeba říct, že Sea Moss nebyl schválen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Výzkumů, které se týkají jeho účinnosti, bylo provedeno málo, píše Dazed.

V jednom pokusu na krysách odborníci došli k závěru, že je prospěšný pro střeva a imunitu, ale je třeba udělat další výzkumy, abychom si mohli být jistí, že to platí i u lidí.

Pravdou ale je, že Sea Moss obsahuje spoustu minerálů, je bohatý na živiny a je zdrojem některých hůře dostupných živin, jako je jód, také má vysoký obsah hořčíku a vápníku.

Jestli ti tahle potravina zlepší sex a zbaví tě akné, ti slíbit nemůžu, každopádně spoustu výhod pro tvé tělo má. Pamatuj ale, že by ses před braním jakýchkoliv doplňků stravy měl/a poradit s tvým lékařem.