Minulý týden se odehrál pánský fashion week v Paříži. Mrkni se na recap nejlepších momentů.
Týden plný pánské mody v Paříži odstartoval přehlídkou Louis Vuitton, kterou měl na starosti stávající kreativní ředitel Pharrell Williams. Nechyběl ani Givenchy a týden se uzavřel velice intimní a nezapomenutelnou přehlídkou v pařížském domě Ricka Owense.
Rick pro přehlídku s názvem Porterville (odkaz na kalifornské město, kde vyrůstal) otevřel svůj pařížský domov Place du Palais Bourbon. Přehlídka se konala v rozlehlých betonových místnostech.
Jako odpověď na „barbarské časy, ve kterých žijeme“, Rick sezval široké pole umělců, kteří se podíleli na různých elementech.
Show byla plná extrémních siluet, z nichž jedna vyčnívala nejvíc – nafukovací bubble boots, které vznikly v kolaboraci s londýsnkým návrhářem Sreaytukay.
Rick kladl velký důraz na komunitu, rodinu a přátele. Pozval Stevena z Fecal Matter a Genu Marvin, kteří jsou známí svými nevšedními looky.
Valentýno se k pánskému fashion weeku vrátilo po čtyřech letech s přehlídkou Le ciel (francouzsky nebe). Vše se neslo ve jméně modré barvy. Ta byla dříve známá více jako ženská, až svět marketérů ji přiřadil mužům. V kolekci si můžeme všimnout klasických pánských siluet, které jsou ale zjemněny.
Přehlídka připomínala spíše spektrum, kdy k výrazným modrým kouskům přispěla i růžová, zelená nebo červená.
Hlavním zdrojem velkolepé show Loewe bylo umění. Jonathan Anderson přivedl k životu díla umělce Richarda Hawkinse, která jsou odrazem dnešní doby.
V přehlídce se díky Hawkinsovu dílu zaměřenému na fascinaci mužským tělem sešla provokace s estetikou. Mohli jsme vidět výrazné vzory i barvy, zajímavé textury nebo velké kožené kabáty. Kolekce zničila klasickou siluetu a přidala do ní novou dimenzi. Sám Anderson při rozhovoru po přehlídce pronesl, že budoucí maskulinita se stane one-piece lookem.
Dior ballet boys a inspirace rodinou. Přesně v takovém duchu se nesla přehlídka Dior men FW24. Za vším stojí Kim Jones. Hlavní inspirací pro tuto kolekci byl jeho strýc Colin Jones (který začínal jako tanečník baletu) a jeho fotografie. Právě on stojí za legendární fotografií sovětského baletního tanečníka Rudolfa Nureyeva.
Kolekce byla rozdělená do dvou segmentů. Ready to wear a haute couture. Kousky jsou podle slov návrháře o velkém kontrastu a mají reprezentovat život Nureyeva na pódiu a v backstage. Na modelech můžeme vidět ballet flats, široké tailored shorts nebo turbany, které nosil Nureyev ve studiu.
Další výraznou přehlídku má na starosti Pharrell Williams, jehož Luis Vuitton show byla ódou na All Things American. Vyzdvihoval heavy duty workwear, který je spojovaný s divokým západem a zároveň jde ruku v ruce s místem, kde Pharrell vyrostl, a to je Virginie.
Show byla zakončená falešným sněhem, který všemu dodal třešničku na dortu.
White is the symbol of prayer (Rei Kawakubo), jinak ani tato kolekce nejde popsat. Nesla název Spiritual World a byla opravdu jak z jiného světa. Mohli jsme zpozorovat snad každý odstín bílé, což bylo opravdu nečekané, protože Rei je známá svou láskou k černé barvě.
Klasický dresscode byl zničen nebo spíše přešit, všude se objevily flitry nebo insideout kousky. Tyhle bundy byly jednou z věcí, která všem zůstala v paměti.
Dramatický set, ve kterém se tahle přehlídka odehrávala, měl neskutečné provedení i atmosféru, která krásně podtrhovala kousky inspirované starým Hollywoodem. Mike Amiri, americký návrhář, chtěl do své kolekce přenést nostalgické vzpomínky na třpytivé Los Angles z devadesátých let. Modely mají spíše volnější fity a pyjama cut doplněné o kamínky, kterými se rozhodně nešetřilo.
Další virální přehlídka, která šokovala a uchvátila, byla od značky KidSuper. Návrhář Colm Dillane je známý tím, že nemá tu nejjemnější ruku, ale rozhodně je hlasem naší generace. Na téhle přehlídce se streetwear couture proměnil v realitu.
Kolekce nesla název String theory, v pozadí hráli houslisté a na mole se tančil balet. Dillane v této kolekci redefinoval klasickou streetwear uniformu a z obyčejné přehlídky udělal spíše uměleckou show, kdy došlo k „rozpadání“ kousků přímo na mole.
To ale není zdaleka všechno, i přehlídky od těchto značek totiž stály za to. 👇
Zdroje: shownotes od návrhářů, @I_d, Hypebeast.com, wallpaper.com