Dlouho jsi neslyšel*a o Johnu Greenovi? Well, je zpátky s novou adaptací jedné z jeho dalších knížek. Jak dopadla? Dozvíš se v recenzi.
Hlavní postava adaptace Turtles All the Way Down je Aza, která má diagnostikované OCD (obsesivně kompulzivní porucha), což jí ztěžuje dospívání a celkově život. Když se znovu potká se svým dětským crushem Davisem, je poprvé donucená svou diagnózu konfrontovat.
Tohle je premisa knihy Johna Greena, autora bestsellerů jako Fault In Our Stars nebo Paper Towns, která vyšla v roce 2017. Pro streamingovou platformu Max ji zrežírovala herečka Hannah Marks a upřímně působí tak jako každá klasická young adult adaptace.
Pokud je ti „náct“ a užíváš si Greenovy knížky, tak ti Turtles asi skvěle sedne, ale pokud jsi náročnější divák nebo divačka, nebude to asi úplně naplňující zážitek. Na young adult adaptace ve srovnání s After nebo Beautiful Disaster je tohle pořád spíše nadprůměr, ale to primárně díky Greenově dobré práci s postavami a vysoké produkční kvalitě. Film se nevyhýbá žánrovým klišé, a oproti Fault In Our Stars je tady fyzická nemoc jen „vyměněna“ za tu mentální.
Film má super obsazení neokoukaných tváří a oproti svým předchůdcům obsazuje reálné teenagery nebo uvěřitelněji vypadající teenagery, ne Shailene Woodley nebo Caru Delevingne. V hlavní roli září Isabela Merced, kterou jsi mohl*a vidět už v povídkové Greenově adaptaci Let It Snow nebo letošní Madame Webb. Ona i její kolegyně Cree chytře a citlivě hrají chybující postavy, které však i přesto umí být sympatické pro diváka nebo divačky.
Je to funkční, komfortní, ale neohromující film, který bude velmi fajn podívanou pro svou cílovku, ale asi nezaujme ty, kteří si neužívají tenhle žánr, nebo nejsou skalními fans Johna Greena.