Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Samsung Galaxy Z Flip4. Mobil, pro který se klidně ohnu

Samsung představil na začátku srpna novou generaci revolučních skládacích telefonů s ohebným displejem – Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. Pojďme se blíž podívat na véčko, kvůli kterému se klidně ohnu.

Podle Samsungu čtvrtá generace skládacích telefonů řady Galaxy Z nadále boří zavedené konvence a nabízí majitelům nevídané mobilní zážitky, které dokážou měnit každodenní život. Je to ale opravdu tak?

Cena

Pojďme se nejdříve podívat na to nejdůležitější, a to je rozhodně cena. Základní varianta, která nabízí 128 GB úložiště a 8 GB RAM, vyjde na zajímavých 27 490 Kč. Slovo zajímavé používám především proto, že i když se to může pro někoho zdát moc, tak za to, co Samsung tímto telefonem přináší, je to vlastně příjemná cena. Možné je pak také koupit varianty s úložištěm 256 GB a 512 GB, což se ale také podepíše na ceně.

Colorways

Samsung Galaxy Z Flip4 přichází rovnou ve čtyřech variantách, a to ve fialové, zlaté, modré a černé. Všechny barvy jsou matné a musím uznat, že velmi příjemné. Poprvé jsem měl v ruce fialový telefon a vlastně mě to i bavilo.

Recenze: Samsung Galaxy A53 5G. Dobrá muzika za fajn peníze

@yanhoechka

Strašně mě to baví

Jsou věci, o kterých jsem nevěděl, že je ještě někdy ve svém životě, jakožto dítě devadesátek, zažiju. Ano, jednou z nich je používání véčkového telefonu. Je to ale super a Z Flip4 je telefon, který zkrátka baví.

Nejenomže se dá hezky složit, a je tak dost kompaktní, ale Z Flip4 je hlavně i hodně hravý telefon. Třeba video se dá natáčet, aniž bys telefon držel/a v ruce, případně můžeš fotografovat skupinové záběry z různých úhlů – stačí Z Flip4 částečně složit a tím aktivovat režim FlexCam. 

Zdroj: Samsung

Záznamy můžeš pořídit ve 4K při 60/30 fps, Full HD při 60/30 fps i HD při 30 fps. Fotoaparát navíc nabízí spoustu funkcí, jak můžeš natáčení či fotografie posunout na další úroveň. Kdybych byl influencer, tak po tomhle skládacím Samsungu hned skočím.

Když už jsem narazil na tu kompaktnost, bylo by vhodné sdělit i rozměry telefonu, ty jsou 165,2 × 71,9 × 6,9 milimetrů, když je otevřený, a 84,9 × 71,9 × 17,1 milimetrů, když zavřený. Hravě se tak vejde do každé kapsy.

Telefon je navíc opravdu hezký, všechny prvky k sobě dokonale pasují a třešničkou na dortu je pak duální mini displej vedle čočky foťáku.

Zdroj: Samsung

Baterka od Boha

Jestli má Z Flip4 něco, co mě opravdu vystřelilo takzvaně z kecek, tak je to baterka. Telefon úplně v pohodě zvládne při běžném používání celý den jenom na jedno nabití a večer má třeba ještě 30 %. I v případech, kdy jsem telefon používal fakt často, ho nebylo nutné během dne nabíjet.

Furt to stejný

Naopak věc, která mě už dlouhodobě štve a na kterou si u Samsungu budu asi holt muset zvyknout, je absence sluchátek a hlavně nabíjecího adaptéru v balení. V tom nalezneš pouze samotný telefon a nabíjecí oboustranný USB-C kabel. Takže pokud, stejně jako já, nemáš doma USB-C adaptér, budeš po nákupu telefonu muset vyrazit do elektra pro novou nabíječku, abys mohl/a telefon vůbec nabít. Zase je ale nutné přiznat, že se telefon nabíjí opravdu rychle.

Ohyb a displej

Asi jako každý, kdo kdy slyšel o Z Flip, jsem měl obavy, jak bude fungovat ohyb telefonu a jaký bude mít vliv na displej. Nemá žádný. Je pravda, že při některých úhlech si ohybu všimneš, ale nijak to neovlivňuje tvůj zážitek z displeje. Popravdě to funguje mnohem lépe, než jsem si myslel.

Závěr?

Samsung Galaxy Z Flip4 je zkrátka véčko, které chceš. Pokud hledáš kreativní telefon se skvělým fotoaparátem, hezkým vzhledem a silnou baterkou, který hodíš do kapsy, Z Flip4 je tím prvním, po čem sáhnout. Možná budoucnost telefonů nakonec budou zase véčka, kdo ví?

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.