Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: muzikálové Mean Girls nemůžou najít vlastní tón

Po 20 letech jsou zpět a jsou stejně protivné a sprosté jako dřív. Řeč je o nové generaci Mean Girls, které vychází z broadwayské muzikálové adaptace slavného filmu.

To, jak jsme došli k vzniku nových Mean Girls je dost složité. Nová filmová adaptace vychází z broadwayského muzikálu, který je na motivy filmu z roku 2004, který se dějově opírá o self-help knížky Queen Bees and Wannabes. Tak to bychom měli. Za filmem opět stojí scenáristka Tina Fey, která tobě dobře známý děj přenáší do 21. století.

Osekává prožívání postav

Film je v něčem dost stejný a v něčem hodně jiný. Primárně osekává Cady jako vypravěčku a niterní prožitky všech postav se k tobě dostávají primárně přes písničky. Ty prý nejsou tak dobré jako v divadelní verzi dle mnohých fans, ale mě většina celkem bavila. Každopádně pokud muzikály nesnášíš, což zřejmě mnoho lidí, asi je neoceníš.

Bebe Wood, Avantika a Reneé Rapp v Mean Girls (zdroj: Paramount Pictures)

Ač se samozřejmě nabízí srovnávat originál s novou verzí, když to nebudeš nutně dělat, film si celkem užiješ. Má moc fajn obsazení, kdy se povedly hlavně Plastics. Bebe Wood a Avantika dávají Gretchen a Karen trošku nové rozměry a Reneé Rapp jako Regina George je v něčem mnohem realisticky zlejší než Rachel McAdams. Zároveň její pěvecká čísla jsou fakt top strop. Moc se povedl i nový Damien a Janis.

Jaquel Spivey, Angourie Rice a Auli'i Cravalho v Mean Girls (zdroj: Paramount Pictures)

Neurazí, nenadchne

Kdo však nemá ani šanci se vymanit ze stínu původního obsazení, jsou Cady a Aaron Samuels. Angourie Rice ze Spider-Mana chybí dostatek spice, aby vyrovnala Lindsay Lohan (která má ve filmu cameo btw) a Aaron vypadá jako vymytá verze originálu, u které moc nevěříš, že se o ni holky ve filmu perou.

Avantika, Angourie Rice, Reneé Rapp a Bebe Wood v Mean Girls (zdroj: Paramount Pictures)

Celkově je to takový fun průměr, který zabaví theater nerds (asi) a fanoušky a fanynky originálu, ale nečekej nic světoborného.

HODNOCENÍ: 5/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.