Série o Jeffreym Dahmerovi se přesouvá k dalším „monstrům“, a to bratrům Menendezovým, kteří jsou rozhodně více spornými postavami. Jak seriál vypadá v 2. řadě?
Před dvěma lety dominoval všem konverzacím o seriálech příběh Jeffreyho Dahmera, který pro Netflix připravil Ryan Murphy. Ze série Monster se díky úspěchu stala antologie, která se v 2. řadě zaměřila na bratry Menendezovy, kteří si odpykávají doživotní trest za zavraždění svých rodičů.
Bratři jsou ale spornějšími osobnostmi, než je Dahmer, a seriál kvůli tomu čelí silné kritice. Bylo už také potvrzené, že Monster dostane i 3. sérii, ve které si Charlie Hunnam zahraje sériového vraha Eda Geina.
Rovnou podotýkám, že v této recenzi hodnotím Monsters čistě jako umělecké dílo a nezabývám se jeho přesností. Monsters začíná opravdu silně prvním dílem, ve kterém dojde k vraždě Josého a Kitty.
Stejně jako v Dahmerově příběhu spíše různě skáčeme po časové ose, než aby se seriál odehrával chronologicky, což je rozhodně zajímavější a seriál může s dějem lépe pracovat.
Ale pokud mám seriál srovnávat s Dahmerem, tak mu nesahá ani po kotníky, je to solidní dramatická true crime práce, i když podle mnohých bylo lepší vyobrazení v Law & Order True Crime.
Pokračování není vůbec špatné, Dahmer ale za mě byl 10/10 díky tomu, jak mrazivě působí na diváctvo. Erik a Lyle totiž nejsou jen monstra, ale bohužel také oběti sexuálního, psychického a fyzického násilí ze strany svého otce.
Všechno je dobře napsané, dobře zahrané, ale nějak to není schopné překonat nebo dorovnat svého předchůdce. Tónově je seriál dost nekonzistentní a přestože má skvělé obsazení, tak nedovoluje nikomu vyniknout po stylu Evana Peterse nebo Niecy Nash v 1. řadě, kteří byli oba odměněni televizními oceněními.