Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Putin oznámil připojení okupovaných ukrajinských území k Rusku. USA okupují Německo a Japonsko, prohlásil

Ruský diktátor Vladimir Putin v pátek podle očekávání oznámil anexi okupovaných ukrajinských území. Jedná se o Chersonskou a Záporožskou oblast a také o neuznanou Doněckou lidovou republiku a Luhanskou lidovou republiku. Moskva bude považovat útok na anektovaná území za agresi vůči Rusku.

Putin připojení okupovaných oblastí oznámil dnes při oficiální ceremonii v Moskvě, které se zúčastnili také členové ruského parlamentu a zástupci neuznaných republik. „Chci, aby kyjevský režim a jeho západní spojenci pochopili, že obyvatelé oblastí jsou od teď součástí Ruska,“ řekl během proslovu.

„Jsme ve válce s celým Západem.“ Putin vyhlásil částečnou mobilizaci

by @yanhoechka

Moskva bude podle jeho slov považovat útok na anektovaná území za agresi vůči Rusku.

Vyzýváme kyjevský režim, aby okamžitě zastavil palbu, všechny vojenské aktivity, válku, kterou začal v roce 2014, a vrátil se k jednacímu stolu. Jsme na to připraveni. Nebudeme ale diskutovat o volbě učiněné občany těchto regionů. Rusko je nezradí.
Vladimir Putin

Ruské okupační a proruské úřady tvrdí, že o připojení k Ruské federaci požádali v hlasování sami obyvatelé ukrajinských oblastí. Kyjev a Západ už dříve uvedly, že hlasování neuznávají a výsledky považují za neplatné. Podle většiny světa se totiž jednalo o pouhé loutkové hlasování.

„Naši nepřátelé nevěří, že se budou potýkat s následky svých činů. Západ chce řídit svět mocí dolaru a technologické převahy, kvůli zisku ničí svět, vede proti Rusku hybridní válku. Bojí se naší kultury a naší filozofie. Ale Rusko se nevzdává, Rusko vždy bude Ruskem,“ řekl Putin s tím, že USA dříve použily jaderné zbraně v Japonsku, čímž vytvořily rozhodnutí, které slouží jako model pro něco podobného v budoucnosti.

Podle jeho slov také Spojené státy americké stále okupují Německo, Japonsko a Koreu.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.