Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč vápník obsažený ve vodě zhoršuje kvalitu tvých vlasů, a jak o poškozené vlasy pečovat?

Nové vědecké výzkumy ukázaly, že vápník obsažený ve vodě zesiluje následky poškození vlasů. Proto i samotné mytí zhoršuje jejich kvalitu a způsobuje lámavost. Inspiruj se ve článku hair care tipy a produkty, které tvoje vlasy obnoví k jejich původnímu zdravému stavu.

Mytí vlasů je nezbytným krokem každé správné haircare rutiny. Jestliže ale samotné mytí vlasy zanáší vápníkem, musíš svým vlasům dopřát speciální péči, díky které vlasy nadbytečného vápníku zbavíš.

S lámáním vlasů se za život setkal snad každý z nás. Podle statistik je to až 41 % žen, které hledají řešení proti lámání vlasů. Pokud tvé vlasy navíc prošly barvením, nebo zesvětlováním, jejich kvalita může být o to více poznamenaná. Jestliže tedy chceš transformovat své vlasy tak, aby byly zase zdravé, musíš je ošetřovat kvalitními produkty, zbavit je přebytečného vápníku a obnovit keratinová vlákna.

Jak se starat o vlasy přes léto?

@markysuch

Proč bys i ty měl*a odvápňovat své vlasy?

Usazování vápníku na povrchu vlasových vláken a mezi šupinkami kutikul může být příčinou tvrdosti a matného vzhledu vlasů. Vybav si skleničku s bílými stopami po kapkách zaschlé vody – přesně tak se vápník usazuje na vlasových vláknech a asi chápeš, proč to není příliš žádoucí.

Vápník může pronikat až do keratinové vrstvy, do hloubky vlasů, které v důsledku toho mohou postupem času ztrácet poddajnost, začnou křehnout a snadněji se lámou, a to zvlášť pokud byly chemicky upravované. Tomu se odborně říká odolné poškození, což je poškození, které se neustále vrací.

Tvoje hair care rutina musí mít více než dva kroky

Aplikace pouze klasického šamponu a kondicioneru poškozené vlasy nezachrání. Pokud chceš mít lesklé a pevné vlasy, musíš jim dodat důkladnější péči. Značka Kérastase vytvořila novou řadu s názvem Première, která vlasy zbavuje přebytečného vápníku a obnovuje poškozené keratinové vazby. Tyto produkty navíc voní jako „PORTOFINO SUMMER“ takže tě na chvíli přenesou do zasluněné Itálie.

Na vlasy tedy pro návrat lesku a původního zdravého stavu aplikuj těchto 6 produktů:

  • Predšamponový koncentrát
  • Šampon odstraňující nadbytečný vápník
  • Kondicionér
  • Masku proti lámání vlasů
  • Termoochranné sérum proti krepatění
  • Obnovující olej

Première Concentré Décalcifiant Ultra-Réparateur

1420,-

Kérastase Première Bain Décalcifiant Réparateur

796,-

Kérastase Première Fondant Fluidité Réparateur

1065,-

Kérastase Première Masque Filler Réparateur

1147,-

Kérastase Première Sérum Filler Fondamental

1221,-

Kérastase Première Huile Gloss Réparatrice

1084,-
🚿TIP: Dalším způsobem, jak ochráníš své vlasy od těžkých kovů ještě více, je mytí vlasů s filtrem na vodu.

Pokud změníš svoji vlasovou péči, rychle uvidíš, jak se vlasy vrací zpátky ke svému zdravému stavu. Rozhodně to stojí za to, protože co ti dodá více sebevědomí, než krásně vypadajíc vlasy?

5 tipů na to, jak zlepšit kvalitu tvých vlasů

@michaela__halova