Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč jsou
trendy detoxy marketingovým tahem?

Nejlepší detox? Žádný detox. Slogany, který ti slibujou očistu těla i mysli, jsou opravdu jen žvásty a ve svým životě je nepotřebuješ.

Blíží se nový rok a s ním novoroční předsevzetí, která jsou často nerealistická a neudržitelná. Povánoční období je také spojováno s dietami všeho druhu. Nový start, který si pomyslně nastavujeme, zapříčiní to, že se v žádném fitku nebudeme moct ani pohnout. Naštěstí tohle prvotní nadšení do několika týdnů opadne.

Zásadní problém vidím v tom, že se lidi každoročně snaží najít "quick fix" na jejich winter body. Proto bych se s tebou dneska chtěla pobavit o detoxech. Jde o fenomén posledních let, který má údajně spoustu zdravotních benefitů. Možná ti ho už několikrát doporučil tvůj oblíbený influencer či influencerka – obvykle se o to pokouší na jaře nebo na podzim, protože tato roční období jsou pro očistu prý naprosto ideální. Je ale možné, že se s příchodem ledna detoxy opět vynoří. Pokud se to stane, věřím, že ty na tuhle blbost už nikomu nenaletíš.

Edukace je v rámci zdraví a fyziologie našeho těla naprosto klíčová. Internet a sociální sítě do ní bohužel házejí vidle. Před sto lety bychom šli pro radu k babičce nebo k doktorovi. Dnes otevíráme Instagram. Rozhodně ho ale za to nehodlám vinit, vždycky totiž záleží na tom, koho sledujeme a jakou jsme si kolem sebe vytvořili bublinu.

Nepotřebuješ detox od sociálních sítí?

by @angelina_shestak

Pokud tě zdravý životní styl baví a sleduješ na sockách různé nutriční terapeuty, kteří absolvovali vysokou školou a na výživu mají papír, možná tušíš, že jsou očistné půsty z ovocných a zeleninových šťáv totální blbost, která se z lidí snaží akorát tahat peníze. Jestli je ale tvůj Instagram plný fitness influencerů, pravděpodobě máme problém.

Detoxem si můžeš ublížit a tvoje tělo ho opravdu nepotřebuje! Touží po normální vyvážené stravě, díky které budeš mít spoustu energie na všechny své oblíbené činnosti. Detoxikační procesy ve tvém těle navíc probíhají každý den. Starají se o ně ledviny, játra, plíce, kůže a celá trávicí soustava. Ty toxiny z tebe zmizí i bez očistného půstu, neboj. Nepotřebuješ k tomu detox tea, který má v kredenci nějaká fitness guru, ani čerstvě vylisovanou šťávu místo oběda. Pokud chceš argumentovat tím, že tvoje kámoška po pětidenním detoxu zhubla dvě kila, má asi pravdu. Shodila dvě kila vody, který zase zpátky nabere.

Zdroj: 9gag.com

Šťávy a smoothies do našeho jídelníčku samozřejmě v regulovaném množství patří. Ale jestli věříš, že ti zachrání figuru, jsi bohužel na omylu. Při jejich konzumaci do sebe sice dostaneš vitamíny a minerální látky, spolu s nimi však vypiješ i spoustu jednoduchých cukrů, které tvůj kalorický příjem spíše zvýší, než sníží. Firmy, které tyto očistné kůry nabízí, se snaží vydělat na hlouposti. Tak si na to dejme pozor!

⬇️ Takhle prosím ne! ⬇️

Zdroj: ugo.cz