Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč je Shrekoleda nejlepší vánoční pohádka?

Součástí správného Štědrého dne jsou bezesporu vánoční pohádky. Každý má určitě svoji oblíbenou, na kterou pod teplou dekou radostně čeká. Jedna pohádka však nad ostatní vyčnívá svou kvalitou. V čem je Shrekoleda tak skvělá?

Shrekoleda je animovaný televizní speciál s vánoční tematikou, který se poprvé vysílal na stanici ABC v roce 2007. Produkovala ho společnost DreamWorks Animation a režíroval ho Gary Trousdale. Ve speciálu se objevily hlasy Mikea Myerse, Eddieho Murphyho, Codyho Camerona, Cameron Diaz a Antonia Banderase, kteří si zopakovali své role z celovečerních filmů o Shrekovi. Speciál se odehrává mezi událostmi filmů Shrek Třetí a Shrek: Zvonec a konec a je natočen podle dětské knihy Shrek! od Williama Steiga z roku 1990. Speciál sleduje Shreka, který se snaží oslavit Vánoce se svou rodinou a přáteli v bažině, ale věci nejdou zcela podle plánu.

Proč je Shrekoleda nejlepší vánoční pohádka?

Říct o nějaké pohádce, že je nejlepší ze všech, je opravdu silné tvrzení. Proč si to ale o Shrekoledě můžeme dovolit? Stejně jako je Shrek samotný odrazem všech známých pohádek a poukazuje na jejich klišé a ikonické scény, Shrekoleda je povedeným zrcadlem pro vánoční pohádky. Kombinuje nespočet žánrů a poukazuje na nešvary spojené s Vánoci.

Shrek, sympatický zlobr, se snaží oslavit Vánoce se svou rodinou v bažině. I přes počáteční nechuť a nepochopení svátků je odhodlán je svým blízkým ozvláštnit. Vydává se na cestu, aby se o Vánocích dozvěděl vše potřebné. Během putování narazí na řadu humorných a srdceryvných překážek, včetně hádky o vánoční příručku a řady nešťastných příhod s jeho přáteli, kteří mu zkazí vysněné Vánoce s rodinou.

Nakonec se Shrekovi podaří najít svůj vlastní zvláštní způsob, jak svátky oslavit, a výsledkem je okouzlující a hřejivý příběh, který u televize udrží celou rodinu. Shrekoleda je tedy tou nejlepší vánoční pohádkou, protože kombinuje prvky humoru, srdečnosti, sváteční pohody a vytváří tak skutečně příjemný zážitek.

Bonus české verze: V češtině Shreka dabuje David Novotný neboli legendární Jarda Kužel z nejlepšího českého seriálu Okresní přebor. Tato kombinace přidává české verzi pomyslnou třešničku na dortu.

Top 5 vánočních filmů na Netflixu

by @vil.a

Shrek jako vzor pro děti

Stejně jako každý film o Shrekovi, i Shrekoleda přichází s důležitým morálním poučením pro děti. Ukazuje, že je důležité umět přiznat chybu a omluvit se za své chování. Shrek v pohádce chvíli ztrácí trpělivost a rozčílí se na své přátele, když se snaží slavit Vánoce podle svých představ. Nakonec nicméně pochopí, že jeho chování bylo špatné a že by se měl omluvit. To ukazuje, že i když se můžeme někdy cítit frustrovaní nebo rozčílení, je důležité umět přiznat chybu. Nakonec se přátelé znovu setkají u Shreka v bažině a prožijí ty nejšťastnější Vánoce svého života.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.