Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč je Emily in Paris tak špatná i dobrá zároveň?

Nová, již třetí série populárního seriálu se opět dostává na přední netflixové příčky. Na to, proč mají lidé s tímhle seriálem love-hate relationship, se podíváme v článku.

Když vygooglíš: „Why is Emily in Paris...“ a necháš vyhledávač, aby tě automaticky doplnil, vyjede ti: „so bad, annoying, problematic, bad, good, cancelled“. Proč mají diváci tak smíšené pocity ze seriálu, který je tolik sledovaný a na první dojem bezproblémový?

Příběh vypráví o Američance, která se vydá do Paříže, města lásky, za snovou prací v marketingové firmě. I se svou trochu protivnou osobností a (prvotní) neochotou učit se francouzsky si zvládne udělat spoustu přátel a partnerů (ano, množné číslo, dokonce naráz). V každém záběru vypadá ale až přehnaně dokonale. V nevkusně pestrobarevných outfitech a se zalakovaným účesem se prochází centrem Paříže, přičemž všechno stíhá influencersky dokumentovat.

S takovým člověkem bych naživo asi nevydržela, ale v seriálu se podařilo vybalancovat naivní charakter roztomilé Emily takovým způsobem, že si ji vlastně oblíbíš , a dokonce ji chceš vidět v další sérii (která bude)! Bez čeho bych se ale vážně obešla, jsou nekonečné hudební pasáže. Mám ale smůlu, protože (spoiler alert) to vypadá, že v příští sérii bude Mindy, kamarádka Emily, zpívat na Eurovizi.

Sama jsem se přistihla, jak se vymlouvám příteli, který mě zastihl, jak seriál binguju, se slovy: „Je to lobotomie, ale nemůžu přestat.“ Když ono to dělá dobře na srdíčku, ten romantický happy end v každém dílu. Asi je to recept, který na publikum zkrátka vždycky funguje.

Druhou sérii společně s outfity Emily si připomeň v našem článku:

Emily (back) in Paris!

by @_kajina

Jaké jsou ale konkrétní problémy, které bývají seriálu vytýkány? Některým francouzským divákům se nelíbí přehnané stereotypy a nerealistické zobrazení idealizované Paříže, uvedl web The Tab.

The depiction in itself is realistic because it's Paris, but the things that Emily does aren't realistic. For example when she eats with her friends for her birthday in the middle of the street, no one would do that – that's absurd. And the train that she takes to go to Saint-Tropez too, there are no trains like that in Paris, not even for rich people. The best you can do is first class in a regular train, and you'll have to sleep sitting down.
řekla pro The Tab 23letá Eva

Proto je seriál třeba brát s rezervou, přeci jen se stále jedná o fiktivní děj.

A co si o seriálu Emily in Paris myslíš ty? Nedáš na něj dopustit, nebo ho sleduješ s kapkou ironie, jako já?