Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Případ Maddie McCann: Jak to dopadlo

Případ dívky, která zmizela z portugalského letoviska po několika letech opět otřásl internetem, když se objevila dívka jménem Julia, která je přesvědčená, že by mohla být právě zmizelou Madeleine McCann. Nyní už víme, jak to dopadlo.

Polská dívka Julia (21) se stala na internetu virální po tom, co o sobě začala tvrdit, že je pohřešovanou Maddie McCann. Brzy poté, co prohlásila, že je pohřešovanou Britkou, švýcarská společnost Ava-X, která se specializuje na umělou inteligenci, prostřednictvím svého softwaru použila funkci pro rozpoznávání obličeje.

Případ ztracené Madeleine McCann

@anettt.h
Je prakticky nemožné, aby tato mladá dívka byla Maddie.
Christian Fehrlin, spoluzakladatel Ava-X

Zakladatel společnosti Ava-X Christian Fehrlin uvedl, že Juliiny fotografie z dětství se shodují s nynějšími fotografiemi, kdežto fotografie Madeleine a Julie se neshodují.

Opravdu věřím, že mohu být Madeleine, vaše dcera, ale pokud nejsem, jsem si na 100 % jistá, že je do toho zapojena osoba, která mě zneužila.
Julia v rozhovoru pro Radar Online

28. února policie proto na základě předložení důkazů vyvrátila, že by Julia mohla být zmizelou Madeleine McCann, která byla v roce 2003 unesena z portugalského letoviska.

S důkazy proti jejímu tvrzení přišla také Juliina rodina, která ji zároveň obvinila z posílání výhružek vlastní rodině.

Vždy jsme se snažili pochopit všechny situace, které u Julie nastaly. Jak všechny výhružky, tak lži, manipulaci ale také její chování na internetu.
Juliina rodina

Update: Madeleine McCann

@anettt.h

Podle slov její rodiny odjakživa Julia toužila být populární, což se jí nyní s více než milionem sledující na Instagramu splnilo.

Od 1. března psycholožka Fia Johansson pracuje na teorii, že by Julia mohla být jinou pohřešovanou dívkou. 4. března přišla Julia skrz doktorku Johansson s vyjádřením, že sice není pohřešovaná Madeleine McCann, stále ale prosí, ať se její případ řeší, protože věří, že by mohla být jinou unesenou dívkou nebo že byla v minulosti zneužita stejným násilníkem, který unesl Madeleine.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.