Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Popularizace MMA
a organizace Oktagon v Česku

Oktagon 30 je za námi a přinesl opravdovou bitevní vřavu. Pokud ještě nejsi věrným divákem, tak pozorně čti – trochu ti přiblížíme, jak to u nás s MMA vlastě bylo.

👀Mrkni na rozhovor s vycházejícími hvězdami OKTAGONU Tomášem a Matoušem:

MMA to v Česku nemělo dříve vůbec jednoduché, čelilo totiž ve svých začátcích řadě předsudků. Například že se jedná o obyčejné pouliční rvačky a ne o regulérní sport. V posledních letech se ale MMA vyhrabalo na prestižní úroveň a předsudky překonalo – svědčí o tom masivní zájem o televizní přenosy a organizované galavečery.

MMA na vzestupu: Historie i slavní zápasníci

by @davidvachalec

Domácí MMA scéna už má své hvězdy a celebrity, velkou část z nich vychoval OKTAGON. Čeští bojovníci ovšem slaví úspěchy i v zahraničí. Ještě na začátku minulého roku neměla Česká republika v oficiálních záznamech nejprestižnější organizace světa UFC jediného aktivního zástupce. Za necelé dva roky se ale pozice výrazně změnila. Nově příchozí Jiří Procházka, David Dvořák nebo Martin Buday (za Slovensko) udělali v UFC pořádný rozruch. Procházka se dokonce vypracoval ke jmenování oficiálním náhradníkem titulového duelu, který proběhl letos 30. října, což se žádnému Čechovi zatím nepovedlo.

OKTAGON nebyl na trhu první, ale dělal to zkrátka nejlíp. Se skromným projektem OKTAGON VÝZVA vybral čtyři české a čtyři slovenské bojovníky do reality show s velkolepým zakončením na celovečerním utkání OKTAGON 1.

Po pěti letech a pěti sériích OKTAGON VÝZVY nás ve čtvrtek čekal OKTAGON 30, kde mezi nejočekávanější zápasy večera patřila titulová bitva o pás šampionky muší váhy mezi Terezou Bledou a Mabellou Lima z Brazílie. Češka nakonec Brazilku udolala už po minutě a 47 sekundách, kdy protivnici doslova zničila údery loktem.Bledá se tak stala historicky první ženskou šampionkou Oktagonu.

Jedním z napjatých zápasů byl také fight mezi Matějem Peňázem a Francouzem Chicke Konem. Peňáz ale opět potvrdil, že patří k jedním z nejlepších postojářů v Česku a Koneho porazil ve třetím kole knockoutem.