Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pomsta je sladká: Co nás učí nejlepší break-up songy roku 2023 o lásce?

Tři hudební divy, tři různá řešení. Choose your fighter!

Leden je ideální čas na vypořádání se s toxic relationships a všemi křivdami z minulosti. A vypadá to, že si tohle novoroční předsevzetí daly všechny hot hudební divy současnosti. Lana Del Rey, Shakira nebo Miley Cyrus nám ukázaly, že existují různé způsoby, jak se vypořádat s koncem vztahu. 

A to buď tak, že na svého ex nadávají, věnují mu rovnou celou píseň, aby se ujistily v tom, že jsou lepší, nebo svůj spor vyřeší okázalým způsobem před zraky všech, a ještě o tom napíšou na svůj profil na sockách. 

Královna pomsty

Shakira, Shakira! Mediální scéně aktuálně dominuje hlavně zpěvačka Shakira, která zhudebnila svou nelibost vůči bývalému partnerovi Gerardu Piquému po jeho nevěrách písní BZRP Music Sessions #53, která nyní vévodí světovým hitparádám. 

Skladba trhá rekordy také na kanálu YouTube, kde se stala nejsledovanější latinskoamerickou písní v historii, když během 24 hodin nasbírala více než 63 milionů zhlédnutí.

Kolumbijská hudební ikona spolupracovala na zbrusu novém songu s producentem Bizzarrapem. Shakira v něm mimo jiné zpívá: „Vyměnil jsi Ferrari za Twingo. Vyměnil jsi Rolex za Casio,“ čímž poslala jasný vzkaz třiadvacetileté Piquého partnerce Claře. 

Zapojením produktů značek jako Rolex a Casio, Renault a Ferrari zpěvačka zdůrazňuje svou převahu nad novou partnerkou svého bývalého, čímž poskytuje posluchačům zábavu založenou na konfrontaci a ztělesňuje to, co by mnozí z nás chtěli udělat na konci každého nepovedeného vztahu – mít převahu a nemuset se přitom moc snažit. 

Mnoha lidem se však její drsná slova na adresu Piquého partnerky nelíbí. „Nová píseň Shakiry je ukázkovým příkladem internalizované mizogynie a zahořklosti z rozvodu. Nech už to být,“ vyzývala zpěvačku jedna z fanynek. Shakira je v písni vykreslena jako hrdinka všech zrazených a podvedených žen, ale zároveň veřejně zostuzuje další ženu a dělá z ní obětního beránka. 

Situace došla tak daleko, že Shakira umístila na svůj balkon figurínu čarodějnice, a to rovnou směrem k domu své tchyně, která bydlí ve stejné čtvrti a o záletech Piquého moc dobře věděla. Jak celé tohle divadlo dopadne? Všichni zúčastnění z této veřejné aféry vyjdou bohatší a populárnější, včetně společností Casio a Renault.

Holka z billboardu

Poměrně zajímavou propagaci nového alba zvolila jemná duše Lana Del Rey. Zpěvačka s andělským hlasem promuje své album Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd pomocí jediného billboardu v rodném městě svého ex. 

Fanoušci na sociálních sítích na její rozhodnutí reagují různě, a stejně jako v případě Shakiry nebo Miley Cyrus komentují fotku, kterou přidala na svůj private účet na Instagramu. Je na ní sama, jak sedí v autě, přičemž v dálce je vidět propagační billboard. K fotce přidala popis: „Je jediný a je v Tulse.“

Zpěvačka si tak rýpla do svého expřítele, policejního seržanta Larkina, se kterým chodila od září 2019 do března 2020. A ne, opravdu se nejedná o náhodu, což sama Lana přiznala, když v komentářích pod fotku napsala, že „je to osobní“. Další z fanoušků si všiml, že titulní skladba alba byla vydána sedmého prosince, což je zároveň den narozenin jejího ex. Pomsta je sladká. 

I will buy myself flowers

Ani rebelka Miley Cyrus nezůstává pozadu a vylívá si srdíčko. Jen trochu jiným způsobem. Ve videoklipu k novému singlu Flowers, který vyšel 13. ledna, se Miley prochází po vile ve zlatých šatech s kapucí značky Saint Laurent, aby se v dalším záběru objevila jen v černém spodním prádle u bazénu za zvuků opakujícího se refrénu: „I can buy my own flowers, write my name in the sand, and love myself better than you would have.“

Písničku se zpěvačka hitu Wrecking Ball rozhodla věnovat sama sobě. Chtěla hodit bolest z rozchodu s hercem Liamem Hemsworthem za hlavu a z plných plic se vykřičet na střeše své luxusní vily. 

Píseň odkazuje na skutečný zlom, čas jít dál a zpřetrhat vazby, jenže pod touhle líbivou fasádou se skrývá náznak zášti, protože datum vydání singlu odpovídá datu Hemsworthova narození. Náhoda? Bitch, you better be joking! 

Miley Cyrus a její chytře promyšlený diss track na exmanžela Hemswortha. Co všechno v sobě singl schovává?

@martinastrel

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.