Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Rusové s schengenským vízem se do Česka nedostanou, generál Pavel poprvé nechal v průzkumu Babiše za sebou

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Do Česka nebudou moct Rusové s vízem ze zemí EU

Rusové s schengenským vízem vydaným za účelem kultury, sportu nebo turistiky nebudou moci vstoupit na území Česka. Opatření začne platit od 25. října, Česká republika se tak připojí k pobaltským zemím, Finsku a Polsku, které podobné opatření vydaly již dříve.

Muskova SpaceX tvrdí, že už dál nemůže platit internet Ukrajině

Společnost nejbohatšího muže světa se zároveň obrátila na americký Pentagon s prosbou, aby financování převzal. S informací přišla americká CNN, která získala dokumenty, jež uvádí zmíněné informace. Ukrajina údajně obdržela 20 tisíc satelitů Starlink, jež zajišťují komunikaci jak pro běžné občany, tak pro ukrajinskou armádu.

Státy EU se blíží shodě na omezení cen plynu

Země Evropské unie se zhruba do měsíce hodlají shodnout na dalších krizových zásazích do vysokých cen energií. Evropský blok podle diplomatů a unijních činitelů zřejmě směřuje k omezení cen plynu, na jehož podrobnostech se však zatím státy neshodují.

České předsednictví Rady EU otevře ve středu otázku cen plynu během neformální diskuze ministrů v Praze. Z ní by podle diplomatů mohly vzejít podněty pro návrh dalšího krizového balíku, o němž by měli za dva týdny debatovat ministři v Lucemburku. Zhruba na polovinu listopadu se pak předsednictví chystá svolat další formální jednání do Bruselu, kde by mohli zástupci vlád konkrétní opatření schválit.

Vláda zastropovala ceny energií, kolik budou stát?

@yanhoechka

Andrej Babiš by v prezidentských volbách neuspěl ani v prvním kole, ukázal nejnovější průzkum

Vůbec poprvé se v průzkumu Medianu dostal před Babiše jiný prezidentský kandidát, kterým je Petr Pavel. Ředitel Medianu Přemysl Čech však varoval, aby průzkumy nebyly přeceňovány.

Průzkumy dobře popisují současné klima ve společnosti, už se ale ukázalo, jak rychle se nálady mění.
Přemysl Čech, ředitel společnosti Median

Je již téměř jisté, že se žádný nový kandidát na prezidenta neobjeví. Nestihl by sestavit poradní tým a dostatečně se představit v médiích. Karty jsou tak víceméně rozdány a čeká se již pouze na hnutí ANO. To by mělo svého kandidáta na post hlavy státu zveřejnit na konci října.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.