Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Nový ústavní soudce, děkan Ševčík v rozhovoru s dezinformátorem a vyloučení Marka Prchala z ADC

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Marek Prchal byl vyloučen z Art Directors Club kvůli neetické kampani pro Andreje Babiše

Organizace, která se má zasazovat o zlepšování úrovně reklamy v Česku, poprvé ve své třicetileté historii vyřadila svého člena kvůli činnosti, která rozporuje etické i morální principy politického marketingu.

Používat, a ještě k tomu zcela bezostyšně a účelově, marketing a reklamu k šíření lži, strachu a štěpení společnosti je nejenom amorální, ale zároveň i nebezpečné pro budoucí směřování oboru.
předseda ADC David Suda

Děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík poskytl rozhovor proruskému dezinformátorovi Hájkovi

Kandidáta na Hrad Petra Pavla označil Ševčík za válečného štváče a posluhovače NATO. Ministr zareagoval na žádost absolventů VŠE, kteří se dopisem obrátili na ministra školství.

Požádali ho, aby pověřil Správní radu VŠE, kterou jmenuje a odvolává ministr, prověřením dlouhodobého chování děkana Ševčíka. Vadilo jim, že vedení školy výrazněji nezasáhlo proti chování někdejšího ekonomického experta Trikolory.

Pan ministr mě navštívil a seznámil mě se svým názorem na vystupování pana děkana a já naopak jeho s mým postojem. Pan ministr nemá přímou pravomoc zasahovat do těchto záležitostí, ta je samozřejmě na mně a dalších orgánech školy.
Petr Dvořák, rektor VŠE

Politika weekly update: Petr Pavel vyhrál studentské volby a rezignace novozélandské premiérky

@_kajina

Novým ústavním soudcem bude bývalý děkan brněnských práv

Bývalý děkan brněnské právnické fakulty Jan Svatoň bude novým ústavním soudcem. Senát v tajných volbách schválil jeho nominaci, kterou předložil prezident Miloš Zeman. Sedmdesátiletý Svatoň působí na katedře ústavního práva brněnské Masarykovy univerzity, kde byl prorektorem.

V týmu ústavních soudců by měl obsadit místo po Kateřině Šimáčkové, která předloni přešla k Evropskému soudu pro lidská práva.

Izrael provedl letecké útoky na výrobnu raket v Pásmu Gazy

Reagoval tak na krok radikálních Palestinců, kteří odtud předtím na Izrael vystřelili pět raket.

Napětí v regionu vzrostlo po čtvrteční izraelské razii na okupovaném Západním břehu Jordánu, která si vyžádala devět mrtvých.

Z pěti raket vypálených v noci na pátek na Izrael z Pásma Gazy byly podle armády tři sestřeleny, jedna skončila v otevřeném prostranství a další dopadla ještě uvnitř Pásma Gazy.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.