Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Největší ztráta ruských vojsk a volby v USA

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Rusko se stáhlo z Chersonské oblasti, může se však jednat o lest

Stažení armády z důležitého města Cherson na jihu Ukrajiny oznámili ministr obrany Sergej Šojgu a šéf ruské vojenské operace Sergej Surovikin. Okupanti se podle nich stáhli na levý břeh Dněpru. Kyjev však ruskému oznámení nevěří. Od začátku války na Ukrajině jde nejspíš o nejhorší ztrátu ruských vojsk.

Rusové obsadili Cherson krátce po únorovém zahájení invaze na Ukrajinu a dosadili tam vlastní správu. V září byla celá okolní oblast prohlášena za součást Ruska. Ve středu zahynul druhý nejvyšší představitel okupační správy Kirill Stremousov.

Pokračujte ve stahování vojáků a přijměte všechna opatření k zajištění bezpečného přesunu personálu, zbraní a vybavení přes řeku Dněpr.
Sergej Šojgu

Obyvatelé Spojených států šli opět k volbám

V takzvaných midterms Američané volili členy Sněmovny reprezentantů, složení třetiny Senátu a tisíce zástupců do státních zákonodárných a výkonných orgánů. Dosud měli demokraté v Senátu nejtěsnější možnou většinu díky rozhodujícímu hlasu viceprezidentky Kamaly Harris.

Americký prezident Joe Biden v projevu označil úterní volby za „dobrý den pro demokracii“ a „dobrý den pro Ameriku“.

Biden slíbil, že bez ohledu na výsledky voleb je připraven spolupracovat s opozicí, pokud to bude smysluplné. Šéf Bílého domu dodal, že je „otevřený všem dobrým nápadům“. Na dotaz novinářů Biden uvedl, že věří, že demokraté a republikáni se i v budoucnu shodnou na krocích proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině.

Trump zuří, ve Spojených státech vyhrála demokracie

@eevelka

České zásobníky plynu jsou naplněny z 99 procent

České zásobníky plynu jsou k dnešnímu dni naplněny z 99 procent, obsahují 3,34 miliardy metrů krychlových zemního plynu. Česko neplánuje pronájem dalších kapacit zásobníků v zahraničí, řekl novinářům ministr průmyslu Jozef Síkela.

Uvedl také, že v říjnu a prvním listopadovém týdnu se česká spotřeba plynu meziročně snížila o 28 procent. Česko z pohledu zásobování plynem zimu zvládne, řekl.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.