Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Andrej Babiš zahájil cestu na Hrad, Vystrčil opět stane v čele Senátu a náhlé úmrtí velvyslankyně ve Švýcarsku

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Andrej Babiš oznámil kandidaturu na prezidenta

Šéf hnutí ANO potvrdil dlouho spekulovanou otázku v neděli večer v živém vysílání televize Nova. Den poté na tiskové konferenci uvedl, že chce vést pozitivní a nekonfrontační kampaň. V průběhu týdne se pak vydal i se svým karavanem na Teplicko, kde se setkal se svými příznivci.

Miloš Vystrčil byl opět zvolen předsedou Senátu

Vystrčil bude šéfem Senátu již potřetí v řadě. V tajné volbě dostal 73 z 80 odevzdaných hlasů.

Prvním místopředsedou Senátu se stal dosavadní předseda senátního školského výboru Jiří Drahoš, který si vymění pozici s Jiřím Růžičkou. Dalšími místopředsedy jsou Jiří Oberfalzer, Jitka Seitlová a Tomáš Czernin.

Zemřela velvyslankyně ve Švýcarsku a diplomatka Kateřina Fialková

Velvyslankyně České republiky ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku zemřela náhle v úterý v Bernu. Kateřině Fialkové bylo 55 let. V zahraničí působila Fialková mimo jiné v letech 2000 až 2002 jako zástupkyně ředitele kabinetu generálního tajemníka NATO, dále na ambasádě v Londýně a mezi lety 2010 až 2014 byla velvyslankyní v Japonsku.

Novou českou zahraniční službu budovala jak s odkazem na etické dědictví Masarykovy první republiky, tak s hluboce prožívaným morálním étosem, který do ní vnesl prezident Václav Havel. Dlouholetá diplomatka naplňovala tyto ideály od počátku své činnosti na MZV až do posledního pracovního dne, kdy plánovala akce k důstojnému připomenutí blížícího se svátku 17. listopadu.
Oficiální vyjádření Ministerstva zahraničních věcí

SPOTLIGHT: V izraelských parlamentních volbách zvítězil už pošesté Netanjahu

by @eevelka

KLDR vypálila balistické rakety, Japonsko vyhlásilo poplach

KLDR podle Soulu vypálila několik balistických raket. Japonsko kvůli tomu vyhlásilo poplach ve třech prefekturách, píše agentura Reuters. Původně japonské úřady informovaly o tom, že jedna severokorejská raketa přeletěla nad severem Japonska.

To ale později popřelo ministerstvo obrany, podle kterého se raketa ztratila z radarů nad Japonským mořem. KLDR vypálení raket nekomentovala.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.