Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Policie znovu pátrá po Madeleine McCann, 16 let po jejím zmizení

Od zmizení jednoho z nejznámějších pohřešovaných dětí uplynulo na začátku května 16 let. Případ i tak stále plní hlavní titulky novin, naposledy kvůli dívce, která tvrdila, že je ztracenou Madeleine. Nyní, kvůli obnovenému pátrání v Portugalsku.

3. května to bylo 16 let ode dne, kdy zmizela 3letá Madeleine McCann z hotelového pokoje, kde ji nechali rodiče spát. Kromě města Praia de Luz se hledala prakticky po celém světě a stále neúspěšně. Na konci roku se málem našla v Polsku, když se místní Julia Wendell na internetu začala vydávat za Maddie nebo případně jiné unesené dítě. Toto však později vyvrátily DNA testy. Ode dneška se Madeleine bude hledat znova, vyžádala si to totiž německá policie.

zdroj: BBC News

Hledání Maddie by se od dnešního dne do středy mělo soustředit na okolí přehrady Arade, kde již v pondělí policie připravovala stany a uzavřela přes 1,5 kilometrů čtverečních prostoru. Arade se nachází 50 kilometrů od místa Madeleinina zmizení a patří mezi v minulosti prozkoumané lokace, kde se Madeleine hledala v letech 2008 a 2014. Hledání by se mělo účastnit přes 20 policistů a je nutno podotknout, že se pravděpodobně hledají ostatky Maddie. Již v roce 2020 německá policie řekla, že pracuje pouze s variantou, že je Madeleine mrtvá.

Update: Madeleine McCann

@anettt.h

Portugalská policie pátrá v Arade na žádost německé policie, která vyšetřuje jednoho ze svých obyvatel, Christiana Bruecknera ve spojení se zmizením. V roce 2022 byl formálně označen jak německou, tak portugalskou policií za hlavního podezřelého. Arade je dle dostupných informací oblastí, ve které se pohyboval v roce 2007, kdy Madeleine zmizela. Podle německého prokurátora ukazují dostupné důkazy z mobilního telefonu na to, že se nyní 45letý Brueckner pohyboval kolem doby zmizení přímo v Praia de Luz. Brueckner je nyní ve vězení za znásilnění důchodkyně.

zdroj: Sky.com

Ač policie pravděpodobně pátrá po tělu Maddie, její rodiče Kate a Gerry stále doufají v její návrat. Nedávno k výročí jejího zmizení pořádali mši, na které řekli: We love you and we're waiting for you. We're never going to give up. Přáli své dceři také ke 20. narozeninám, které by v květnu byla bývala oslavila.

zdroje: BBC News, Sky.com

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.