Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pirát Barbossa i zabiják Sicario. Na KVIFF dorazí hollywodské hvězdy Geoffrey Rush a Benicio Del Toro

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary oznámil, jaké hvězdy dorazí na jeho 56. ročník. Ocenění z rukou prezidenta festivalu si převezme Geoffrey Rush a Benicio Del Toro.

Australský herec a držitel Oscara Geoffrey Rush převezme na slavnostním zakončení 56. ročníku karlovarského festivalu Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Rush, který je známý i svou rolí piráta Barbossy z pentalogie Piráti z Karibiku, získal za svou hereckou kariéru Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a tři další oscarové nominace, dva Zlaté Glóby a čtyři další nominace na tuto cenu, cenu Emmy a divadelní cenu Tony.

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary si pak převezme portorický rodák Benicio Del Toro, který patří od počátku 90. let minulého století k nejobsazovanějším hollywoodským hercům. První příležitost získal v televizním seriálu Miami Vice a brzy také větší filmovou roli v bondovce Povolení zabíjet, kdy se stal nejmladším hercem, který ztvárnil protivníka agenta 007.

Na jaké filmy se můžeš těšit na 56. ročníku KVIFF?

by @heyfomo.cz

Další výraznou hereckou příležitost mu pak nabídla svérázná adaptace románu Huntera S. Thompsona Strach a hnus v Las Vegas, kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa. Objevil se také například v Avengers nebo jako zabiják v akčním snímku Sicario.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se bude konat od 1. do 9. července. Prezident festivalu Jiří Bartoška také oznámil, že festivalová znělka bude letos věnována herečce Ivě Janžurové, která v roce 2015 dostala Cenu prezidenta festivalu.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.