Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pět tipů, jak finančně přežít léto

Léto je plné festivalů, cestování, výletů s přáteli a všech možných akcí, které jsou velmi často finančně náročné. Přinášíme ti tak několik tipů na to, jak ho finančně přežít.

Najdi si fajn brigádu

Na hledání letní brigády stále není pozdě. Zkus pracovní portály, facebookové skupiny nebo se třeba poptej svých kamarádů. Pokud předem víš, kde bys chtěl/a pracovat, tak si najdi stránky dané firmy a pošli životopis přímo jim. K dispozici je pak i plno jednorázových brigád jako třeba hostessing nebo rozdávání letáčků.

Tipy na brigády: Jak napsat cool životopis a motivační dopis

@anettt.h

Cestuj low cost

Máš v plánu vyrazit do zahraničí? Jde to i levně. Místo z Prahy můžeš letět třeba z okolních letišť, odkud to je cenově výhodnější. Hotel můžeš vyměnit za hostel, a potkat tak spoustu zajímavých lidí z celého světa. No anebo můžeš zkusit třeba nějaké dobrovolničení v zahraničí a budeš to mít zdarma!

Založ si účet u Air Bank a dostaneš bonus 500 Kč

Když si do 31. července založíš první účet u Air Bank, dostaneš bonus 500 Kč. Stačí si účet propojit s mobilní aplikací My Air. Vedení účtu je zdarma a bez podmínek a za 500 Kč už si klidně koupíš třeba vstupenku na menší festival, pivko, něco hezkého na sebe nebo něco dobrého. Za nákupy kartou ti pak navíc můžou chodit odměny!

Kup si oblečení z druhé ruky

Miluješ módu, ale tvoje peněženka při nakupování pláče? Určitě nejsi sám/sama. Zkus si koupit něco z druhé ruky, a to buď v sekáči nebo třeba přes Vinted. Za prvé tím budeš podporovat udržitelnost a za druhé ušetříš spoustu peněz. Mnohdy se tam dají najít fakt cool kousky.

Tipy na sekáče: Kde ulovíš ty nejlepší kousky?

@michaela__halova

Místo restaurace si radši něco připrav doma

Snídaně venku, obídek v restauraci a večeře v bistru s přáteli. Takhle to dělat každý den, tak tě to zruinuje. Raději si připrav něco dobrého doma, bude to levnější a mnohdy zdravější. Také si to můžeš upravit přímo podle své chuti. Pokud pak chceš jídlo na celý den, sbal si ho do krabiček.