Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Ovlivňuje Wednesday Addams módní trendy?

Nový netflixový seriál Wednesday se zapisuje i do high fashion světa. Do mainstreamu přináší gothic styl, a to vše díky Jenně Orteze, kostýmové návrhářce Colleen Atwood a Timu Burtonovi!

Postava Wednesday Addams byla vždy ikonická a důležitá pro módu. Ovlivnila tisíce šatníků gothic dívek, a dokonce i Miucciu Pradu! Pro ni byla jednou z múz během tvorby Autumn/Winter 19 collection.👇

Jenna Ortega: Wednesday naší generace

by @adelakutilova

Wednesday pochází z téměř sto let starého komiksu, prošla si mnoha adaptacemi, ale stále s téměř stejným vzhledem. Dva dlouhé, lesklé havraní copy a malé černé šaty s bílým límečkem a lehkým květinovým vzorem.

Tradiční kostým ponechali i v novém seriálu Wednesday, ve kterém ji ztvárnila Jenna Ortega. Kostýmy Tim Burton svěřil do rukou jeho dlouholeté kolegyně a oscarové kostymérky Colleen Atwood, která zmíněné Oscary vyhrála hned čtyři. Například za film Alenka v říši divů nebo Fantastická zvířata a kde je najít.

Naše Gen Z Wednesday je ale oproti ostatním obohacená o Prada botičky! Školní uniforma a Prada Monolith brushed leather lace-up boty jsou její go-to look při řešení záhad!

Mimo výuku ji můžeme vidět v cozy domácím outfitu – oversized černé mikině, biker shorts a teniskách s platformou. Není těžké si představit ve stejném looku někoho, jako je například Billie Eilish.

Wednesday našla v sekáči šaty v hodnotě víc než tisíc euro!

Kostýmerka Atwood sdělila v rozhovoru pro Harper's Bazaar, že její nejoblíbenější kousek z Wednesday šatníku jsou šaty, které si vzala na školní ples. Jsou od značky Alaïa, ale naše seriálová Wednesday si je mohla dovolit, protože měla štěstí a našla je v sekáči! I když je pak Věc stejně ukradla…

There is a party dress that comes later in the season; it's an Alaïa I found on a mannequin on Bond Street in London. I made my assistant put it on in the store. It's this fabric that moves and does its job in such a great way, that you usually see on dance costumes. It has these sheer layers that have so much life, so it doesn't just hang there like a chiffon dress. It moves really beautifully.
Colleen Atwood pro Harper's Bazaar

S outfity nezaostává ani samotná Jenna Ortega! Ta na červený koberec v rámci premiéry seriálu vynesla saténové šaty Versace . Dále pak najdeme v jejím šatníku ikonické Valentino platformové podpatky v černé barvě nebo například kostýmek od Dolce & Gabbana.

Jenna je velmi malinká, měří 155 cm, údajně má ze své výšky komplexy, takže na platformách ji můžeme vidět velmi často. Dokonce v nich umí běhat!🤣

Inspo na outfity, pokud miluješ Wednesday gothic styl.👇

O vlivu Wednesday na módu není pochyb. Jaký je tvůj oblíbený look, nám můžeš napsat do diskuze!